Göreve Başlama Derecelerin 9/2 Olması Hakkında Hükümetten Önemli Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal Astsubayların Göreve Başlangıç dereceleri hakkında yaptıkları çalışmayı açıkladı. Mahir Ünal yaptığı açıklamada Astsubayların göreve başlangıç derece kademelerinin 9/1 den 9/2 olarak düzeltileceğini söyledi.

Astsubaylar son zamanlarda özellikle başlangıç derece / kademelerinin düzeltilmesi ve özlük haklarındaki sorunlar nedeniyle basın toplantıları düzenlemişlerdi.

MEDADER (Memur Emeklileri Dayanışma Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Em.Asb. Sayın Murat Demirkıran Öncülüğünde ilki İzmir’de, ikincisi İstanbul’da üçüncüsü de Em.Asb. Sayın Yılmaz Demir Özçelik koordinesinde Eskişehir’de yapılmıştı.

TEMAD’ın (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Astsubayların özlük hakları çalışmaları konusunda yetersiz kaldığını düşünen birçok Astsubay kendi imkanları ile bir araya gelerek dernekleşme ve basın açıklaması çalışmaları yapmışlardı.

Yapılan çalışmalar hükümet tarafından duyularak Astsubayların sorunlarının başında gelen Göreve Başlangıç Derecelerinin düzeltilmesi konusunda ilk adımı attı.

 

5 Yorum

  1. Elbette son zamanlarda sesimizin duyurulması da emeği olan bu arkadaşlara teşekkür ederiz ama bu yılların mücadelesidir yeni bir hak olmayıp gasp edilen hakkın iadesidir

  2. Sonunda hükümetin aklına geldik. Seçim arifesinde bir çok kamu personeli haklarını alırken bizim sesimizi duyuran olmamıştı. Bu çalışmalarda emekler geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim. Umarım Diğer haklarımıza da bir an önce sıra gelir.

  3. Vay be yıllardır yapılan mücadeleyi duymamısşlar iki basın açıklaması ile 20 yıllık sorun çözülmüş Haydi aslanlar üç açıklama ile tazminatları çıkarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler