Sarıkamış Orduevi

sarıkamış orduevi

Kars ili, Sarıkamış ilçesinde bulunan  Sarıkamış Askeri Gazinosu olarak da bilinen Sarıkamış Orduevi; Kayak merkezine çok yakın merkezi bir konumda yer almaktadır. Havanın müsaade ettiği ve yağışın olmadığı günlerde kayak tesisi, yürüyerek bile ulaşılabilecek kadar yakındır. 

Kayak merkezine ve ilçe merkezine yürüyerek ulaşılabilecek bir konumda bulunan Sarıkamış Orduevi; Sarıkamış Kayak Merkezine 4 km, Sarıkamış Devlet Hastanesine 2 km, Sarıkamış Öğretmenevine 1 km, Kars ilinin yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz ve size otantik bir ortamda yemek yeme imkanı sunan meşhur Sarıkamış Kültür Evine ise 4 km mesafede yer almaktadır.

Bunun yanında Sarıkamış ilçesinde bulunan askeri lojmanlara ve Sarıkamış Askeri Kantinine de yürüyerek ulaşılabilir. Sarıkamış ilçesi küçük bir ilçe olduğundan dolayı ulaşım genellikle yürüyerek veya taksi ile sağlanmaktadır. Eğer özel aracınız yok ise Sarıkamış Orduevinin anlaşmalı olduğu taksi durağı ile iletişime geçerek indirimli fiyattan seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca orduevinin içi, özellikle pastane ve etrafı muhteşem ağaç ve yeşilliklerle donatılarak güzel bir oturma alanı haline getirilmiş, Kars’ta özellikle kış mevsiminde dondurucu soğuk doğu ikliminin etkisinden kurtulmak ve ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanmıştır.

Sarıkamış Orduevi, kış tatiliniz için avantajlı konumu ve ilçe merkezindeki diğer tesislere yürüyerek ulaşılabilmesinden dolayı konaklarken hem Sarıkamış ilçe merkezinde çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz, alışveriş ve hediyelik eşyalar alırken güzel lokantalarda yemek yiyebileceğiniz bir konumda yer almaktadır.

SARIKAMIŞ ORDUEVİNDE YER ALAN İMKANLAR

Sarıkamış Orduevinde sunulan imkanlara bakacak olursak, lokanta kısmında açık büfe kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği verilmektedir. Lokantanın yanı sıra orduevinde berber-kuaför hizmeti, araçlar için kapalı bir otopark alanı, sauna, çocuklar için atari ve play-stationun da bulunduğu bir oyun salonu, fast-food bölümü ve pastane yer almaktadır.

Orduevinde yer alan tesislerin bazıları özel sektörün işletimine verildiğinden fiyatlar dışarı ile hemen hemen aynı fakat kaliteli ürünleri nezih bir ortamda manzara ve doğa eşliğinde tüketmek keyif verici. Özellikle soğuğa maruz kaldığınız keyifli bir günün sonunda yemek yedikten sonra kar manzarası eşliğinde kahvenizi içerken pastanede bulunan çok çeşitli tatlılar ile sevdiklerinizle sohbetinize devam edebilirsiniz.

Sarıkamış Orduevinde, merkezi ve harika konumundan dolayı yer bulabilmek bir hayli zor. Öncesinde dolan oda rezervasyonları burada konaklamayı zorlaştırıyor. Kayak merkezine ve diğer yerlere yürüme mesafesinde olması ve Sarıkamış’ta kış tatili için başka bir alternatifin olmaması Sarıkamış Orduevini tercih sebebi kılıyor.

Sonuç olarak ilçe merkezinde ve çok değerli bir konumda bulunan Sarıkamış Orduevi, sağladığı imkanlar ile kayak tesislerine olan yakınlığı sebebi ile sık tercih edilen bir yerdir. Özellikle kış aylarında istirahat etmek ve sevdiklerinizle güzel bir kış tatili ve keyifli zaman geçirmek isterseniz adresi ve konumunu bu yazımızda bulabilirsiniz. Fakat konaklama için mutlaka önceden yer ayırtmanız gerekmektedir.

Sarıkamış Orduevinde Kimler Kalabilir

Subay ve Astsubaylar kalabilir.

Sarıkamış Orduevi Adresi

Adres: İnönü Mah., 36500 Sarıkamış/Kars

Sarıkamış Orduevi İletişim / Telefon Numarası

Telefon: (0474) 413 41 07

Sarıkamış Orduevi Fiyatları

 Sarıkamış Orduevi Google Yorumları

 Sarıkamış Orduevine Nasıl gidilir / Konumu

Sizde okurlarımıza faydalı olması için yorum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler