Emekli Personel İlk Nasıp İstihkakı Teçhizat Tabanca Değişim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Emekli Personel İlk Nasıp İstihkakı Teçhizat Tabanca Değişim İşlemleri Nasıl Yapılır

a. İlk Nasıp İstihkakı Kanunu (5143 SK/Geçici Md.6) kapsamında, 16 Şubat 2013 tarihinde K.K.K.lığında görevliyken sonradan emekli olan (1996 öncesi neşetli Sb. ve 2001 öncesi neşetli Asb.) personel ile Sağlık ve Adalet Bakanlığına geçen personelin teçhizat tabancaları, talep etmeleri durumunda ateş gücü yüksek tabanca ile değiştirilmesine 01 Ekim 2019 tarihinde başlanmıştır.

b. Hak sahibi personelin Teçhizat Tabanca Değişim Talep Formunu ve formda yazılı evrakları K.K.Loj.Hiz.D.Bşk.lığına bidirmesi halinde değişim işlemine başlanmaktadır.

c. Değişim için tek merkez tercih edilebilecek, sonradan merkez/şehir değişimi talep edilmeyecektir.

d. Değişim işlemi, personel sayısı dikkate alınarak oluşturulan aşağıdaki plana göre Bkm.Fb.Md.lükleri marifetiyle yürütülmektedir. Personel, değişim için Ankara’da iki, diğer illerde bir olmak üzere toplam sekiz Bkm.Fb.Md.lüğü arasından birisini tercih edebilmektedir.

Emekli Personel Ilk Nasip Istihkaki Techizat Tabanca Degisim Islemleri Nasil Yapilir2

e. Yapılan müracaatların Kara Kuvvetleri Komutanlığınca incelenmesini müteakip personele tabanca tahsisi yapılmakta ve tahsisin yapıldığı SMS ile bildirilmektedir.
f. Bildirimi alan personel tercihinde belirttiği Bkm.Fb.Md.lüğü ile irtibata geçerek randevu almasını müteakip, eski silahı ve ruhsatını götürüp yeni silahını teslim almaktadır.

g. Tabanca ile mermi verilmemektedir.

h. Personelin teslim tesellüm evrakları Bkm.Fb.Md.lüğü tarafından haftada bir gün toplu olarak K.K.K.lığına gönderilmektedir. Slh.Ruh.Ş.Md.lüğü tarafından envanter işlemini müteakip, personelin yeni ruhsatı tanzim edilerek adresine gönderilmektedir. Ruhsatın gönderildiği personele SMS ile bildirilmektedir. Personele ruhsatı tanzim edilip gönderilene kadar ibraz etmek üzere Geçici Silah Taşıma İzin Belgesi (2 ay geçerli) verilmektedir.

Arama Terimleri : Askeri Personel silah değişim işlemleri, askeri personel silahını nasıl değiştirir

Emekli Personel İlk Nasıp İstihkakı Teçhizat Tabanca Değişim İşlemleri Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu