Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Nedir, Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Kimlere Verilir?

Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Nedir, Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Kimlere Verilir

Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı; müstafi personele evli kız ve erkek çocuklara, gelin ve damatlara, bekar kız kardeşlere (36 Yaşından gün almış) verilen Akıllı Kart türüdür.

Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Orduevi, Sosyal Tesislerden ve Eğitim Merkezlerinden günü birlik olarak faydalanabilmesi için verilir.

ÇOCUKLAR VE EŞLERİ (GELİN VE DAMATLAR):

Evlilik veya yaş sınırının dolması nedeniyle MSB Akıllı Kart hakkını kaybeden erkek ve kız çocukları ile eşlerine Günübirlik giriş kartı verilir.

Asıl hak sahibinin vefatı halinde:

Asıl hak sahibinin çocukları ve eşlerine geride kalan öz veya üvey ebeveyn beyanname vererek kart çıkartabilir. Ebeveyn beyanname vermekten kaçınırsa çocuklar kendileri de beyanname verebilirler. Asıl hak sahibi vefatından önce eşinden boşanmış ve evlenmemişse evli çocuklara Günübirlik giriş kartı verilmez.

Asıl hak sahibi ve eşinin her ikisinin de vefatı halinde:

(1) Evli çocukların ve eşlerinin kart alma hakkı olmayıp; almış oldukları kartlar son kullanma tarihine kadar geçerlidir.

(2) 36 yaşından gün almış bekar erkek ve kız çocukların Günübirlik giriş kartı hak sahipliği devam eder. Bu durumda başvuru çocuklar tarafından yapılır.

(3)Evli olan %40 ve daha yüksek oranda özürlü çocuklar ile eşleri Günübirlik giriş kartı alabilirler.

KIZKARDEŞLER

Asıl hak sahibinin anne veya babasının vefatı halinde 36 yaşından gün almış bekar kız kardeşlere
Günübirlik giriş kartı verilir. Kız kardeş hem subay hem de astsubay kardeşe sahipse subay günübirlik giriş kartı verilir,Özel durum hanesine astsubay olan kardeşin kimlik bilgileri yazılır.

MÜSTAFİ PERSONEL

Müstafi subayların kendilerine ve eşlerine Günübirlik giriş kartı verilir. Asıl hak sahibinin vefatı halinde eşlerinin hak sahipliği evlenmedikçe devam eder. Evlenip boşanırsa yeniden hak sahipliği kazanamaz.(müstafi subay olan eşinden maaş dahi alsa kart hakkını kaybettikten sonra yeniden alamaz.)

Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Nedir, Askeri Sosyal Tesislere Günübirlik Giriş Kartı Kimlere Verilir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu