Ankara Merkez Subay Orduevi

Ankara Merkez Subay Orduevi

Ankara Merkez Orduevi olarak da bilinen Ankara Merkez Subay Orduevi; Ankara’da merkezi bir konumda yer almaktadır. Ankara’da resmî kurum ve kuruluşlara yürüyerek ulaşılabilecek bir konumdadır. Subayların kullanımına müsaade edilen bir orduevidir. Aynı zamanda TSK’da görevli istisnai memur ve öğretim elemanları da orduevinden faydalanabilir.

Şehrin merkezi sayılabilecek bir konumda bulunan Merkez Orduevi; Anıtkabir’e 2km, TBMM’e 2km, Genelkurmay Başkanlığına 2km, Hava Kuvvetleri Komutanlığına 2km, Kara Kuvvetleri Komutanlığına 1km, Milli Kütüphaneye 500m mesafede yer almaktadır. En önemli özelliği ise, orduevinin hemen önünden bir sürü toplu taşıma aracının geçmesidir. Şehrin dört bir yanına kadar ulaşan toplu taşıma araçları ile işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Ayrıca orduevinin içi, özellikle pastane ve etrafı muhteşem ağaç ve yeşilliklerle donatılarak güzel bir oturma alanı haline getirilmiştir.

Merkez Orduevinin en önemli özelliklerinden birisi de otel kısmının tek ve yüksek bir bina olmasında dolayı üst kattaki odaların ve terasta bulunan lokanta ve bar kısmının harika manzarasıdır. Konaklarken eğer tercihinizi üst katlardaki odalardan yana kullanırsanız, istirahat ederken Başkent’in mükemmel gece ışıklarının ve şehir manzarasının tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Merkez Orduevinde sunulan imkanlara bakacak olursak, lokanta kısmında açık büfe kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği verilmektedir. Kahvaltı ve yemeklerinde çeşitli lezzetlerinin tadına varmak mümkün. Özellikle açık büfe kahvaltıda sıcak ve soğuk lezzetleri de tadabileceğiniz çeşitli kahvaltılıklar mevcut. Lokantanın yanı sıra orduevinde berber-kuaför hizmeti, pide-lahmacun salonu, fast-food bölümü, ve açık ve kapalı olmak üzere iki adet pastane yer almaktadır.

Orduevinde yer alan tesisler özel sektörün işletimine verildiğinden fiyatlar dışarı ile hemen hemen aynı fakat kaliteli ürünleri nezih bir ortamda manzara ve doğa eşliğinde tüketmek keyif verici. Özellikle yemek yedikten sonra kahvenizi içerken pastanede bulunan çok çeşitli tatlılar ile sevdiklerinizle sohbetinize devam edebilirsiniz.

Ankara Merkez Orduevinde, merkezi ve harika konumundan dolayı yer bulabilmek bir hayli zor. Öncesinde dolan oda rezervasyonları burada konaklamayı zorlaştırıyor. Şehir merkezine ve resmî kurumlara yürüme mesafesinde olması Merkez Orduevini tercih sebebi kılıyor.

Ankara Merkez Subay Orduevinde Kimler Kalabilir

Subaylar kullanabilir

Ankara Merkez Subay Orduevi Adresi

Adres: Nasuh Akar, Türkocağı Cd., 06420 Çankaya/Ankara

Ankara Merkez Subay Orduevi İletişim / Telefon Numarası

Telefon: (0312) 285 75 78

Ankara Merkez Subay Orduevi Kategorisi

Ankara Merkez Subay Orduevi  A Kategorisindedir.

Ankara Merkez Subay Orduevi Fiyatları

Ankara Merkez Subay Orduevinin Bağlı Olduğu Kuvvet

Genel Kurmay Başkanlığı

Ankara Merkez Subay Orduevi Yorumları

YORUMLAR İÇİN TIKLAYIN

Ankara Merkez Subay Orduevine Nasıl Gidilir / Konumu

Sizde okurlarımıza faydalı olması için yorumlarınızı bizimle paylaşır mısınız? Eğer bilgilerde eksiklik yada yanlışlık varsa yorumlarda lütfen bize bildiriniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu