Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu OYAK Hakkında Şikayette Bulundu İşte Cevabı

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu OYAK Hakkında Şikayetinde; OYAK Üyeliğinin olduğunu, Yıldırım Demirören’e ait TOTAL isimli akaryakıt şirketinin 2020 yılı haziran ayında fahiş fiyatla OYAK’a satıldığını arada geçen zaman diliminde ve pandemi sürecinde faaliyet gösterilen pazarda büyüme gerçekleşmediği için değerinin oldukça fazla düştüğünü ve bu nedenle OYAK Üyelerinin zarar ettiğini, yine Demirören’e ait M-Oil isimli akaryakıt şirketinin de OYAK’a fahiş fiyatla satıldığını , tüm bu satım işlemleri nedeni ile OYAK’ın maddi zarara uğradığını, söz konusu şirketlerin hangi nedenlerle kimler tarafından alındığını araştırılmasını istediği belirtti.

Necmi Tengilimoğlu bahsedilen şikayete delil olarak Sedat Peker’in videolarında söylediklerini delil olarak gösterdi. Yine bir diğer delil olarak da Cihat Yaylacı Paşanın Oda Tv de yaptığı konuşmalar sunulmuştur.

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu OYAK Hakkında ŞikayetiEmekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu OYAK Hakkında Şikayeti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Emekli Astsubay Necmi TENGİLİMOĞLU’NUN şikayetine verilen cevap ise OYAK’ın bir şirketi devralmasının ÖZEL Hukuka dair bir durum olduğu, Bu anlamda söz konusu alım satımların suç oluşturmasına konu edilemeyeceğini, bu tür özel hukuka ait yakınmaların hukuki ihtilaf taşıması nedeniyle SORUŞTURMAYA YER OLMADIĞA karar vermiştir.

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu OYAK Hakkında Şikayeti3

Yargının bu yönde karar vermesinin mücadelesini durdurmayacağını, OYAK’ın zarara uğratılmasına göz yummayacağını belirtilen Emekli Astsubay Necmi TENGİLİMOĞU yeni davalara hazırlandığını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu