Hızını Alamayan Hamza Dürgen Bu Seferde Şube Kapattı

Hamza Dürgen Astsubay kazanımları ile adından söz ettirmek yerine yaptığı garip icraatlar ile gündem oluyor. Artık ihraçlar yerine hızını alamayarak o şubeyi de komple kapattı.

hamza dürgen koceli temad şubesini kapattı

Hamza Dürgen garip icraatlarına bir yenisine daha ekledi. Üye ihraç etmek kendisini kesmeyince TEMAD Kocaeli Şubesini komple kapattı.

Kapatma Gerekçesi İse Yine Komik Ve Delilden Uzak Argümanlarla Dolu

TEMAD Genel Başkanlığı  tarafından alınan 13 numaralı ve 02 Nisan 2024 tarihli şubeyi kapatma kararında, TEMAD Kocaeli Şubesinin kurum faaliyetlerini yürütecek yeterli çoğunluğu sağlayamadığı, TEMAD Tüzüğü ile ilgili kanun ve yönetmeliğe uygun faaliyetlerde bulunmadığı gerekçe gösterilmiş.

Oysaki, Kocaeli Şubesinin kayıtlı 86 üyesi bulunmaktadır. Bu üyelerden 81 tanesi aidatını ödeyerek Hazirun listesinde yerini almıştır. TEMAD şubeleri içinde bu rakamdan daha az sayıda üyesi bulunan fakat kapatılmayan şubelerinde olduğu bilinmektedir. Böyle bir durumda TEMAD Genel Merkez Yönetimi, Kocaeli şubesinin DERBİS sistemindeki durumu ile yönetim kurulunun hangi kanun maddelerine göre toplanamadığı da açıklamak zorundadır.

Gelelim asıl mevzu olan “TEMAD Tüzüğü ile ilgili kanun ve yönetmeliğe uygun faaliyetlerde bulunmadığı” cümlesine. Burada da Hamza Dürgen tarafından yine net bir şekilde, Tüzüğün hangi maddelerine yada o ilgili kanunların ile yönetmeliklerin ne olduğuna veya o ilgili kanun ve yönetmeliklerin hangi maddelerine uygun olmayan faaliyetlerde bulunulmadığına yer verilmemiş. Hamza Dürgen yine her zamanki gibi “yaptım oldu” mantığı ile hareket ettiği açıkça görülmektedir.

Aslında Hamza Dürgen’i kızdıran fakat Hamza Dürgen’in cesaret edip dile getiremediği mevzu TEMAD Kocaeli Şubesinin İstanbul Büyük Astsubay Mitingine katılmasıdır. Kararda bahsedilen delilden yoksun ithamların ana sebebi işte budur. Diğer bir adı ile de Kasım Ayında yapılacak olan Genel Merkez seçiminde Hamza Dürgen’e verilmeyecek oyların önüne geçmektir.

Yapılan Kapatma işlemine itiraz için gerekli işlemler TEMAD Kocaeli Şubesi tarafından başlatılışmış, itirazın kabul olmaması durumunda da hukuksal işlemlerin başlatılacağı bilgisi alınmıştır.

TEMAD Genel Başkan koltuğu kimseye kalmadığı gibi Hamza Dürgen’e de kalmayacaktır. Lakin o koltukta oturduğun süreçte Astsubay camiasının anılarında nasıl bir nasıl yer alacağın önemlidir. Meslek büyüklerinin de dediği gibi asıl olan ADIN İLE ANILMAKTIR…

Hamza Dürgen Astsubayları Temsil Ediyor mu ? Anketine katılmak isterseniz aşağıdan oyunuzu kullanabilirsiniz… Dilerseniz X Sayfasından yorumlarınızı da yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu