OYAK Nemalarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Büyük bekleyişin nihayet sonuna gelindi. OYAK Nemalarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu. OYAK internet sitesinden yaptığı açıklamada 64’üncü Genel Kurulunun yapılacağı tarihi açıkladı. 

OYAK Nemalarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

OYAK İnternet sitesinden yapılan açıklamaya göre; OYAK’ın 64’üncü Genel Kurulu 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü yapılacak.

İŞTE OYAK İNTERNET SİTESİNDE YAPILAN AÇIKLAMA

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE;

OYAK’ın 64’üncü Olağan Genel Kurulu 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü toplanacak ve 2023 yılı kâr payı kesinleştirilerek, alınan karar ve temenniler duyurulacaktır.

Görevde olan üyelerimizin 2023 yılı kâr payı dâhil Emeklilik Yardımları ile Emekli Maaşı Sistemi üyelerimizin yeni dönem rezerv ve maaş bilgileri 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü OYAK Web Sitesi Online Üye Hizmetleri, OYAK Mobil Uygulaması ve Sesli Yanıt Sistemi’nde yayınlanacaktır.

2023 yılına ilişkin kâr payı alacağı olan emekli üyelerimiz ile Emekli Maaşı Sistemi’nden Çıkış/Pay Azaltımı yapacak üyelerimizin ödemeleri 06 Haziran 2024 Perşembe günü OYAK’ta kayıtlı banka hesaplarına yapılacaktır.

Ayrıca;

2023 yılı içerisinde Emekli Maaşı Sistemi’ne giren ve maaş alma talebi olan üyelerimizin ilk maaşları,

Aylık Maaş Uygulamasında olup yeni dönemde maaş alma talebinde bulunan üyelerimizin ilk maaşları,

Sistem’de maaş ödemesi yapılmakta olan üyelerimizin yeni dönem maaşları,

Haziran 2024 dönemi maaş ödeme tarihi olan 19 Haziran 2024 Çarşamba gününün Kurban Bayramı olması nedeniyle 14 Haziran 2024 Cuma günü ödenecektir.

Sistem’de maaş alıp almama kararı ile ilgili değişiklik yaparak maaş almama talebinde bulunan üyelerimizin maaşları 2024 Haziran döneminden itibaren durdurulacaktır.

Mevcutta Üçer Aylık Maaş Uygulamasında olup maaş alan üyelerimizden Aylık Maaş Uygulamasına geçiş talebinde bulunan üyelerimizin aylık maaş ödemeleri 2024 Temmuz döneminden itibaren başlayacaktır.

Önemli Not: Kâr payı ya da Emekli Maaşı Sistemi’nde Çıkış Pay Azaltımı ödemesi olan üyelerimizin ödemelerini alabilmeleri için OYAK tanımlı T.İş Bankası, VakıfBank ya da Yapı Kredi Bankası hesabının bulunması gerekmektedir. OYAK tanımlı hesabı olmayanların, belirtilen bankalardan birinde hesap açtırarak OYAK hesabı olarak tanımlatmaları önem arz etmektedir. Açılan hesapların OYAK’a bildirilmesi ilgili banka şubesi tarafından yapılmaktadır.

OYAK 2023 Neması Ne Kadar ?

Beklenilen asıl konu OYAK 2023 Nemasının açıklanacağı tarihten ziyade OYAK 2023 Nemasının ne kadar olacağı. TSK’da görevli personelin eşinden çocuklarından kısarak geleceğe yatırım amacıyla aktardığı birikimleri hak ettiği değeri bulacak mı?

OYAK’ın her yıl açıkladığı nema oranı enflasyonun üzerinde gerçekleşiyor. Fakat ortada iki farklı kurumun açıkladığı iki farklı enflasyon oranı var. Enflasyon TÜİK’e göre % 64, ENAG’a göre % 127. Kulislerde konuşulanlar ise OYAK kendini düşünürse % 85 üyelerini düşünürse % 140 ve üzeri nema açıklar…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu