OYAK Şikayetleri

OYAK Şikayetleri

OYAK Üyeleri sorunlarına çözüm bulmak için “ŞİKAYET VAR” isimli internet sitesinde oyak şikayetlerini yazmaya başladılar.  Daha öncesi internet sitesi tarafından verilmediği için görebildiğimiz kadarı ile son bir yılda OYAK Üyeleri tarafından 102 şikayet yazılmış ve sadece 11 tanesi çözüme kavuşmuş.

YANLIŞ HESAPLANDIĞI İDDİA EDİLEN NEMADAN ŞİKAYET

Gelen şikayetlerden en göze çarpanı Oyak Nemalarının yanlış hesaplandığı iddiası. bu konuda yapılan şikayetlere OYAK’ın da sessiz kalması OYAK Üyelerini kızdıran ayrı bir konu olmuş.

“OYAK rezervim 14 Ocak 2021 tarihi itibariyle 145, 754 TL idi. 2021 neması yüzde 83,5 olarak belirlenmiştir. Buna göre rezervim telefon ile bana bildirilen 263,400 TL olarak iletildi. OYAK mesajında rezervimin 244,746.56 TL olduğu ve 24 Mayıs 2022 tarihinde hesabıma yatırılacağı mesaj ile bildirilmiş ise 19,000 TL noksan gönderilmektedir. Gereğinin yapılmasını rica ederim.”

“OYAK nemam 2022 yılı için 406 bin olması gerekirken, hesap hatası yaptıklarından 386 bin olarak yansıtılmıştır. Gerekli işlemin düzeltilmesini talep ederim. 222.2000 TL olan rezervim % 83 5 oran ile hesaplandığında 185.000 TL ederken hesabıma 165.000 TL aktarılmıştır.”

MAAŞ PROMOSYONU HAKKINDA DA ŞİKAYETLER OLMUŞ

Diğer maaşlı çalışan kişilerin maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon almalarına rağmen, Oyak Emekli Maaş Sisteminde olan üyeler  banka promosyonu alamıyorlardı. Bu durum OYAK Emekli Maaş Sisteminde olanlar için büyük kayıptı. Bu konuda OYAK üyeleri çeşitli platformlarda şikayetlerini dile getirmektelerdi.

Belki “ŞİKAYET VAR” sitesinde yazılan şikayetler OYAK’ın bu duruma çözüm bulmasında etken oldu…

“Maliye bakanlığını göreve çağırıyoruz. Emekli OYAK personelinin maaşlarına promosyon verilmemektedir verilmeyen bu promosyonlar kime ya da kimlere haksız menfaat sağlamaktadır. Maliye Bakanlığı ve ilgili bakanlıklarca bu durumun açıklığa kavuşturulması talep ediyorum. OYAK Kurumunun bir an önce ems üye emekli personeli için anlaşmalı VakıfBank ® ve İş Bankası ® ve promosyon verilmez ise diğer bankalardan ivedi emekli maaş promosyonu anlaşması yapmalıdır. ”

OYAK’IN, ÜYELERİN ŞİKAYETLERİNE DAHA FAZLA ÇÖZÜM GETİRMESİ GEREKLİ

“ŞİKAYET VAR” sitesinde son bir yıl içinde 102 şikayet olmasına rağmen sadece 11 tanesinin çözüm bulması OYAK’ın üyelerini dinlemesi konusunda eksikliği olduğunun işareti gibi görünmekte.

Yıllardır OYAK Üyeleri sayesinde var olan ve Ülkemizin dev kuruluşlarından biri olan OYAK’ın üyelerinin sesini daha çok dinlemesi ve daha çok çözüm üretmesi dileğiyle….

OYAK Şikayetleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu