Provokatörler OYAK Nema Beklentilerini Düşürmek İçin İş Başı Yaptılar

2024 yılının başlaması ile birlikte, tüm OYAK üyeleri tarafından 2023 OYAK Nema oranının ne kadar olacağı merak edilmeye başlandı. Tabi hali ile Provokatörlerde iş başı yaptılar.

oyak nema beklentilerini düşürmek için iş başı yaptılar

Kendilerini ekonomist, gazeteci, yazar gibi sıfatlarla nitelendiren Provokatörler, üyelerin Oyak 2023 nema oranı beklentisini düşürmek amacıyla, tabiri caiz ise ölümden korkutup sıtmaya razı etmek için sosyal medya sayfalarında ve bazı web sitelerinde algı çalışmalarına başladılar.

Ekonominin e sinden anlamayan, bu konuda eğitim bile almamış çakma ekonomiciler absürt bir rakamla ortaya çıkıp sahadan tepkiler geldikçe tahmini nema rakamları kademe kademe yükseltiyorlar.

Bu süreçte, de her yıl olduğu gibi bu senede OYAK tarafından açıklanan nema, üyeleri tarafından her ne kadar yetersiz görülse de Asker Dernekleri sessizlik yeminlerini bozmayacak gibi.

Ordu Yardımlaşma Derneği (OYAD) bu konuda yaptığı açıklamada “OYAK’a ait borsada işlem gören şirket bilançolarının haricinde, kamuya açık olmayan ve ticari sır kapsamında değerlendirilen şirketlerin de gizlenen bilançoları ile yurt dışındaki şirketlerin bulunduğu ülkelerdeki durumu, Şirketlerin Piyasadaki Yeri, Döviz Kurları, Enflasyon ve Faiz Oranları karşısındaki pozisyonları, Finansal yatırımları, Gayrimenkul yatırımları, Şirket/hisse yatırımları, diğer gelirler, Yeniden Değerleme Oranları, Satın Alma Fiyatı, ÖZKAYNAK artışları da dikkate alınmadan yapılacak hiç bir açıklamayı doğru ve gerçekçi bulmuyoruz.” dedi.

2022 OYAK Nema Oranlarını yeterli bulmayan OYAD konuyu yargıya taşımıştı. Fakat gelişmeler konusunda herhangi bir duyuru yayınlamadılar.

Değerli okuyucularımız, algı çalışması yapan üyelerinin moralini bozmaya çalışan sürekli nema oranını düşük gösteren bu cahil ekonomicilerin sayfaları ve yazılarını takip etmemek onlara verilecek en büyük ders olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu