OYAK Hakkındaki İddialar İçin Kamuoyu Duyurusu Yayınladı

Kısa süre önce bir TV kanalında OYAK hakkında “İsdemir’in fabrika alanındaki bir bölüm arazinin ücretsiz veya cüzi bir ücret karşılığında fabrika kurulması için kişi veya kurumlara tahsis edildiğine” yönelik iddialar yayınlanmıştı. Askeri Personel Haber sitesi olarak bu iddiaların cevaplanması için bizde konuyu x platformuna taşımıştık.

Yoğun ilgi alan bu Haberler ve İddialara OYAK’tan Cevap Geldi. OYAK Kamuoyu Duyurusu Yayınladı.

Bugün bir televizyon kanalında “İsdemir’in fabrika alanındaki bir bölüm arazinin ücretsiz veya cüzi bir ücret karşılığında fabrika kurulması için kişi veya kurumlara tahsis edildiğine” yönelik yayınlanan iddialar hakkında bilgi verme ihtiyacı duyulmuştur.

Söz konusu devir işlemi iddiası, Erdemir’in OYAK tarafından satın alınmasından önceki döneme aittir. 

2006 yılında Erdemir’i ve bağlı şirketlerini bünyesine katan OYAK’ın, programda gündeme gelen iddialarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 

İsdemir, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 31 Ocak 2002 tarihli Hisse Devir Sözleşmesi ile Erdemir’e devredilmiştir. OYAK’ın 27 Şubat 2006 tarihinde Erdemir’i satın almasıyla birlikte İsdemir de OYAK çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu