Adana Milletvekili İsmail Koncuk TSK Personeli Maaş Artışı İçin Kanun Teklifi Verdi

Adana Milletvekili İsmail Koncuk TSK Personeli Maaş Artışı İçin Kanun Teklifi Verdi

Adana Milletvekili İsmail Koncuk TSK Personelinide Kapsayan Taban Aylığının 1000 yerine 2000 gösterge rakamı üzerinden memuriyet taban aylığı ödenmesi amacıyla Kanun Teklifi verdi. 

GEREKÇE
Memurlann mali ve sosyal haklan ile bu ödemelerin hesaplanması 375 sayılı KHK ile tüm memurlar için 1000 olarak belirlenmiştir. Mali ve sosyal haklan genel olarak; gösterge aylığı, ek gösterge aylığı, taban aylığı, kıdem aylığı, zamlar (yan ödeme aylığı), tazminatlar, makam tazminatı, temsil veya görev tazminatı, ek ödeme, ek ders ücreti, fazla çalışma ücreti, vekalet ücreti, nöbet ücreti, tayın bedeli, yabancı dil tazminatı ve aile yardımı ödeneği gibi unsurlardan oluşmaktadır.

Aylıklarım 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununa göre almakta olan personele 1000 gösterge rakamı üzerinden ödenen memuriyet taban aylığının göstergesini üç katına kadar artırmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.

Ülkenin ekonomik gelişmesi, genel geçim şartlan ve Devletin mali imkanlanm göz önünde bulundurulmak suretiyle gücünü milletten alan Meclisin kendi iradesini kullanarak 1000 gösterge rakamını 2000 gösterge rakamına çıkarması için ilgili kanunda teklifi gündeme alarak yürürlükteki kanunla yaşanan sıkıntılan aşmış olacaktır.

MADDE GEREKÇESİ

MADDE 1- Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununa göre almakta olan personele 1000 gösterge rakamı üzerinden ödenen memuriyet taban aylığının 2000 gösterge rakamı üzerinden ödenmesi için Kanunun ilgili maddesinde değişikliğe gidilmesi.

MADDE 2- Yürürlük maddesi
MADDE 3- Yürütme maddesi

Adana-Milletvekili-Ismail-Koncuk-TSK-Personeli-Maas-Artisi-Icin-Kanun-Teklifi-Verdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu