16 Milyon Emekli 600 Vekilinin Tatilinin Bitmesini Bekliyor İşte Detaylar

Meclis seçimlerin ardından tatile girince 16.000.000 emekli sorunları ile baş başa kaldı. Okullarda açılınca emekliler kara kara düşünmeye başladılar.

16 Milyon Emekli 600 Vekilinin Tatilinin Bitmesini Bekliyor

Seçimlerin yapılmasına müteakip, çalışan ve emekliler için maaş zamları açıklanıp akabinde Meclis tatile girdi. Memurlara  verilen 8.077 TL seyyanen zammı alamayan 7.500 maaşlarına zam aldıktan sonra halen 7.500 TL maaş almaya devam eden toplam sayıları 16.000.000 (16 Milyon) olan emekliler sorunları ile baş başa kaldılar.

Vekil Yolu Gözlemekten…. 

Meclisin tatilde olduğu sürede Sayın Cumhurbaşkanının “Meclisin açılmasına müteakip emeklilerin sorunlarını çözeceğiz” açıklamaları da Emeklilere iyice Vekil yolu gözletmeye başladı. 600 Vekilimiz tatillerinin bitmesine müteakip emekliler çalışacaklarına ve dertlerine derman olacaklarına inanmaya çalışıyor.

Sözler Tutulur mu Bilinmez… 

Sayın Cumhurbaşkanı seçim sürecinde “Memurlara yapılan zamları Memur emeklilerine de otomatik olarak yansıttıklarını söylemişti ama söylenen söz havada kaldı. Memurlara yapılan 8.077 Tl zam emeklilere yansıtılmamıştı.

Ekonomik Sorunlar Emeklinin Belini İyice Büktü

Yaşanılan Ekonomik sorunlar emeklinin yaşamını iyice zorlaştırdı. 7.500 TL olan emekli aylığı kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Aldığı emekli maaşını ev kirasına verse bile emekliye yiyecek ekmek kalmadı.

Yazın bitmesi ve Okulların açılması ile de ekonomik sorunlar iyice göz önüne gelmeye başladı. Yazın hasat dönemi olması ile başta gıda sektörü olmak üzere bir fiyat artışlarında durağanlık sağlamıştı. lakin sonbahara girilmesi ile rüya bitti.

Toplu Görüşmelerden de Emeklilere Özel Bir İyileştirme Çıkmadı

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu üzerinde yeterli etki sağlayamayan Emekli dernek ve sendikaları da bu neticeden emeklilerin mağduriyetini gidecek bir sonuç alamadı.

Emekliye Vekil Yolu Gözletmeye Devammmm

Artık emeklilerin tüm umutları Sayın Cumhurbaşkanının sözü. Meclis açılması ile bu sözün yerine getirilmesi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu