Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu

Edok Askeri Gazinosu olarak da bilinen Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu; Ankara’da merkezi bir konumda yer almaktadır. Resmî kurum ve kuruluşlara yürüyerek ulaşılabilecek bir konumda yer alan Edok Gazinosu, TBMM’e 4.5 km, Genelkurmay Başkanlığına 4 km, Hava Kuvvetleri Komutanlığına 3.7 km, Kara Kuvvetleri Komutanlığına 3.3 km, mesafede yer almaktadır.

Askeri gazinonun hemen önünden bir sürü toplu taşıma aracının geçmektedir. Şehrin dört bir yanına kadar ulaşan toplu taşıma araçları ile işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Ayrıca askeri gazinonun etrafı özellikle havuzun bulunduğu alan ve etrafı muhteşem ağaç ve yeşilliklerle donatılarak güzel bir oturma alanı haline getirilmiş, Ankara’ da İç Anadolu ikliminin etkisinden kurtulmak ve ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanmıştır.

Edok Askeri Gazinosunda sunulan imkanlara bakacak olursak, lokanta kısmında açık büfe kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği verilmektedir. Kahvaltı ve yemeklerinde çeşitli lezzetlerinin tadına varmak mümkün. Özellikle açık büfe kahvaltıda sıcak ve soğuk lezzetleri de tadabileceğiniz çeşitli kahvaltılıklar mevcut. Lokantanın yanı sıra  berber-kuaför hizmeti, pide-lahmacun salonu, fast-food bölümü, ve açık ve kapalı olmak üzere iki adet pastane yer almaktadır. Ve bunlarım yanında her ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte bir kantini de mevcuttur.

Askeri Gazinoda yer alan tesisler özel sektörün işletimine verildiğinden fiyatlar dışarı ile hemen hemen aynı fakat kaliteli ürünleri nezih bir ortamda manzara ve doğa eşliğinde tüketmek keyif verici. Özellikle yemek yedikten sonra kahvenizi içerken pastanede bulunan çok çeşitli tatlılar ile sevdiklerinizle sohbetinize devam edebilirsiniz.

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu

Edok Gazinosundaki konaklama tesisleri ve diğer sosyal imkanlar; içeride aynı zamanda askeri kurum olan Eğitim Doktrin Okul Komutanlığı personelinin de kullanımında olduğundan dolayı tesiste yer bulmak ve diğer olanaklardan faydalanmak biraz zaman alıyor. Fakat Ankara’da şehir merkezi sayılabilecek bir konumda bu kadar imkanın bir arada bulunduğu bir yerleşke bulmak neredeyse imkansız.

Ankara Edok Askeri Gazinosunda, merkezi ve harika konumundan dolayı yer bulabilmek bir hayli zor. Öncesinde dolan oda rezervasyonları burada konaklamayı zorlaştırıyor. Şehir merkezine ve resmî kurumlara yürüme mesafesinde olmasının yanında içerisinde sunduğu havuz, bowling, oyun salonu vb. gibi çeşitli imkanlar Edok Gazinosunu tercih sebebi kılıyor.

Sonuç olarak şehir merkezinde ve çok değerli bir konumda bulunan Edok Gazinosu, sağladığı imkanlar ile resmî kurumlara olan yakınlığı sebebi ile sık tercih edilen bir yerdir. Özellikle yaz aylarında istirahat etmek ve bahçesinde keyifli zaman geçirmek isterseniz adresi ve konumunu bu yazımızda bulabilirsiniz. Fakat konaklama için mutlaka önceden yer ayırtmanız gerekmektedir.

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosunda Kimler Kalabilir

Subay, Astsubay, Uzm.J, Uzm.Erbaş, Sivil Memur ve hak sahipleri faydalanabilir.

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu Adresi

Adres: Oğuzlar, Türkocağı Cd. No:72, 06520 Çankaya/Ankara

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu İletişim / Telefon Numarası

Telefon: (0312) 286 64 86

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazino Kategorisi

F kategorisi.

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu Fiyatları

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu Bağlı Olduğu Kuvvet

Kara Kuvvetleri Komutanlığı

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosu Yorumları

Ankara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Askeri Gazinosuna Nasıl gidilir / Konumu

Sizde okurlarımıza faydalı olması için yorumlarınızı bizimle paylaşır mısınız? Eğer bilgilerde eksiklik yada yanlışlık varsa yorumlarda lütfen bize bildiriniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu