Görmezden Gelinen Hakkımız : Kalkınmada Birinci Derecede Öncelikli Yörelerde Çalışanlara Verilen Kademe

657 Sayılı Kanuna tabi tüm memurlar  kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde görev yaptıklarında her iki yıl için bir kademe ilerlemesi yapmaktadırlar. Bahsedilen yerlerdeki yaşam şartlarının ve sosyal imkanların zorluğu göz önüne alındığında çok anlamlı ve önemli bir haktır.

Fakat diğer tüm bu memurlara tanınan haktan Askeri Personel ne yazık ki faydalanamıyor. Yıllardır defalarca dile getiren bu hak mahrumiyetini artık sağır sultan bile duymaktan bıktı.

Bir çok Askeri Personelin uzun yıllar bu bölgelerde çalıştığı göz önüne alındığında gerçekten bu kişiler için önemli bir kayıp.

Askeri Personelin bu önemli sorunu Meclise kadar taşınmış, daha fazla mağdur olmamaları için gerekli teklif sunulmuştur.

Görmezden Gelinen Hakkımız : Kalkınmada Birinci Derecede Öncelikli Yörelerde Çalışanlara Verilen Kademe

Ne hikmetse 02 Kasım 2021 de sunulan bu düzenleme; TSK’nın bir aile olduğunu, hepimizin silah arkadaşı olduğunu, aramıza asla nifak sokulmaması gerektiğini haklı olarak her ortamda dile getiren Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi AKAR’ın bilgisi dahilinde 1.5 yıldan fazladır beklemektedir.

Sayın Hulusi AKAR’ın da bir Askeri Personel olduğunu, yıllarca göz bebeğimiz Tük Silahlı Kuvvetleri içinde kendisinde bu haktan mahrum kaldığını ve Askeri Personelin hakkını en çok savunması gerektiğini bildiğimiz halde neden halen bu konuda icraat göstermediğine kimse anlam verememektedir.

Bu teklif ayrıca kimseye ayrıcalık tanımamaktadır. Aksine ortada olan bir sorunu çözmektedir. Aynı görevi -hatta daha zor şartlarda- yapan bir zümrenin hakkını vermektedir.

Ülkemizin Kahraman Askerlerinin hakları siyaset üstü olmalıdır. Teklifi verenin kim olduğundan ziyade bu teklifin Silah Arkadaşlarınıza ne kazandırdığı göz önünde tutulmalıdır. Daha da olmadı eğer siz bu konuda Silah Arkadaşlarınızın, Ailenizin yanında iseniz aynı teklifi sizde verebilirsiniz.

Seçimlerinde yaklaştığı şu günlerde Askerlerinde oy kullanacağı unutmamalıdır.

KANUN TEKLİFİ TAM METNİ

Kalkinmada-Birinci-Derecede-Oncelikli-Yorelerde-Calisanlara-Verilen-Kademe-kanun-teklifi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu