Hükümetten Emekliye Bir Ayrım Daha Her Emekliye Bayram İkramiyesi Verilmeyecek

Milyonlarca geçim sıkıntısı içinde verilecek bayram ikramiyesini bekleyen emekliye bir kötü haber geldi. Evet emeklilere Cumhuriyet ikramiyesi verilecek ancak her emekliye verilmeyecek…

Hükümetten Emekliye Bir Ayrım Daha Her Emekliye Bayram İkramiyesi Verilmeyecek

Kurban ve Ramazan bayramlarında olmak üzere emeklilere yılda iki kez verilen bayram ikramiyesi bu yıl bir defaya mahsus olmak üzere Cumhuriyet’in 100. yılı nedeni ile 3. kez ödenecek. Emekliler bakanların açıklamaları ışığında Meclis’den en az 5 bin TL ile 10 bin TL arasında bir ikramiye kararı çıkmasını bekliyor. Evet emeklilere bayram ikramiyesi verilecek ancak her emekliye değil…

SADECE EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINA İKRAMİYE
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın emekli aylıklarındaki artış için yıl sonunu işaret ettiğini hatırlatan Erdursun, Ekim ayında emekli ikramiyesinin sadece en düşük emekli aylığı üzerinden yapılacağını söyledi.

Özgür Erdursun’a göre bayram ikramiyesi için Sayın Cevdet Yılmaz’ın açıklamaları bu doğrultuda devam ederse, Ekim ayında sadece en düşük emekli aylığı 7500 liraya tamamlananların aylık 10 bin liraya tamamlanacağını onun dışında emeklilere hiçbir şey verilmeyeceğini vurguladı.

Bu durumda en düşük emekli aylığı 7500 liranın 10 bin liraya tamamlanması halinde emeklinin cebine 2 bin 500 TL kadar bir maaş artışı girmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu