TEMAD Olağanüstü Genel Kurula mı Gidiyor?

TEMAD’da Neler Oluyor ? TEMAD Olağanüstü Genel Kurula mı Gidiyor ? TEMAD’da Neden Muhasip Yok ? Daha Bir Çok Soru Cevap Bekliyor?

TEMAD Olağanüstü Genel Kurula mı Gidiyor

TEMAD Olağan Genel Kurulu yaklaşmaya başlamışken, bazı üyelerini üyelikten çıkaran ve kendisini desteklemeyeceğini düşündüğü şubeleri  kapatan Hamza Dürgen ve Yönetimi için TEMAD üyeleri Emekli Astsubaylar olağan üstü genel kurul için hazırlık yapıyorlar.

Görevini Layığı ile Yapmadığı İçin TEMAD Başkanı Hamza Dürgen’e Astsubay Tabanı Kızgın

Yaklaşık 7 yıllık başkanlık sürecinde Astsubaylar için dişe dokunur bir çalışma yapmadığı ve bu sürede herhangi bir Astsubay Kazanımı olmadığı için Emekli Astsubaylar Tabanı Hamza Dürgen’e kızgın.

Hamza Dürgen’in mecliste fotoğraf çektirmekten başka icraatı olmadığını, TEMAD’ı büyütmek yerine, kendisine rakip gördüğü üyeleri üyelikten çıkarmaktan ve kendisini desteklemeyen şubeleri kapatmaktan dolayı Emekli Astsubayların TEMAD’a üyelikten imtina ettiklerini belirten Emekli Astsubay Tabanı, Hamza Dürgen’in bir an önce görevi bırakması konusunda hem fikir oldu.

Nevzat Yüksel Emekli Astsubaylara Çağrıda Bulundu 

TEMAD Şube Başkanlarına ve Delegelerine çağrıda bulunan Nevzat Yüksel, Kasım 2024 ayında yapılacak olağan genel kurulda Adil, İşini Layığı ile yapacak ve Şeffaf bir genel başkan seçilmesi için Hamza Dürgen’in yönetimi bırakması gerektiğini aksi halde seçimlerin hakkaniyetli yapılamayacağı belirtti.

Hamza Dürgen’in Astsubayları oyalamaktan ve mecliste fotoğraf çektirmekten başka eylemi ile söyleminin olmadığını,  Genel Seçim öncesi bunu Tazminatlar ha bugün gelecek ha yarın çıkacak diye Astsubayları aylarca oyaladığını, Taban Hareketinin tazminatlar verilmediği için seslerini duyurmak amacıyla sahalara inip Ankara, İzmir ve İstanbul’da yaptığı mitinglere katılmadığı gibi üyelere mesaj atarak bu Astsubay Eylemlerinin TEMAD ile alakası olmadığını bildirmesini hepimiz hayretle izledik diyen Nevzat Yüksel olağanüstü genel kurul için sadece prosedürlerin kaldığını söyledi.

Hamza Dürgen’de Boş Durmuyor 

Olağan üstü genel isteğini haber alan Hamza Dürgen’de çalışmalarına başladı. İlk icaraat olarak Şubelerin kendi yönetimlerini belirlemek için yaptığı seçimlere katılarak kendini övmeye başladı. 7 Yıllık sürede icraatı bulunmayan Hamza Dürgen Hükümetin tüm memurlara verdiği ilave 600 ek göstergeyi kendileri Astsubaylar için almış gibi anlatarak hala Astsubay camiasını kandırma peşinde.

Her zamanki gibi yandaş haber kanalında ve kişisel sitesinde Hamza Dürgen Görüşmelere Başladı, Tazminatlar Torba Yasada gibi haberler paylaştırarak ve paylaşarak koltuğunu koruma hesaplarında olan Hamza Dürgen’in taban hareketi karşısında işi zor görünüyor.

Şubelerden Seçime Katılacakların Listesini İstiyor

Hamza Dürgen TEMAD İl ve İlçe Şubelerinden Şube seçimlerine katılacak kişilerin listelerini istiyor. TEMAD Tüzüğünde böyle bir madde olmamasına rağmen 2016 yılındaki Fetö olaylarını bahane göstererek, elinde herhangi bir sorgulama yada GBT aracı olmadı halde bu talebinin yerine getirilmesi neticesinde Eskişehir Odunpazarı Şubesinde Sayın Suat TELKEŞ usulsüz nedenlerle ihraç edilmişti. Aynı şekilde Astsubay Taban hareketi kapsamında Astsubay Mitinglerine katılan KOCAELİ Şubesi de kapatılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu