TSK’daki Çözülmeyen Sorunlar İçin Yaşar Güler’in Cevaplaması Amacıyla Soru Önergesi Verildi

TSK içinde başta Astsubaylar olmak üzere personelin yıllar içinde çözüm bekleyen birikmiş sorunları hakkında Milli Savunma Bakanı Yaşar Gülerin cevaplaması için Ankara Milletvekili Sayın Yüksel ARSLAN tarafından soru önergesi verildi.

Milletvekili Sayın Yüksel ARSLAN’ın verdiği soru önergesinde, Astsubayları ilgilendiren konular arasında, sözleşmeli Astsubayların muvazzaflığa geçirilmesi yönünde, 24 hizmet yılını tamamlamış tecrübeli astsubayların özlük haklarının düzenlenerek meslekte kalması yönünde bir çalışma bulunup bulunmadığı, Astsubaylara Kıdemli Astsubay tazminatı verilerek bunların emeklilerine yansıtılması konusunda bir çalışmanın olup olmadığı, daha önce devlet memurları için mükerrer olarak yapılan sicil affının da  Astsubaylar içinde yapılmasını planlandı mı soruları başta yer almaktadır.

Ayrıca Ankara Milletvekili Sayın Yüksel ARSLAN 2003 Subay devrelerinin ve 2000 Astsubay devrelerinin 5434 sayılı emeklilik kanunu kapsamında 18 yaş sorunları için bir çalışma bulunup bulunmadığını ve 2000, 20001 2002 nasıplı Astsubayların SGK sorunların giderilmesi için bir çalışmanın var olup olmadığı da sordu.

BAKAN YAŞAR GÜLER NE ZAMAN CEVAP VERECEK

Hepimiz Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in artık TSK Personelinin sorunlarına eğilmesini, çözüm üretecek projeleri hayata geçirmesini bekliyoruz. Sayın Güler’in bu sorulara vereceği cevapların bu yönde olmasını temenni ediyoruz.

TSK'daki Çözülmeyen Sorunlar İçin Yaşar Güler'in Cevaplaması Amacıyla Soru Önergesi Verildi

TSK'daki Çözülmeyen Sorunlar İçin Yaşar Güler'in Cevaplaması Amacıyla Soru Önergesi Verildi

TSK'daki Çözülmeyen Sorunlar İçin Yaşar Güler'in Cevaplaması Amacıyla Soru Önergesi Verildi

Yüksel ARSLAN Kimdir ? 

yüksel arslan 28. DÖNEM ANKARA İYİ PATİ MİLLETVEKİLİ
Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
Adres : Halkla İlişkiler Binası 3.Kat B-313
Telefon : +90 (312) 420 65 64
+90 (312) 420 65 65
Faks : +90 (312) 420 21 56

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sn. Yüksel ARSLAN, Emekli Binbaşılarıda araya sıkıştırsaydınız çok memnun olurdum. 25 yıl 3 ay üzerinden emekli binbaşı son dönemde 11.803 ₺ oldu yani bir üstsubay Astsubay ve Uzm. Çvş.tan daha az emekli maaşı alıyor. Muv. Bnb. Maaşının % 41 i Dünyanın hiçbir ordusunda böyle bir garabet yoktur. Ek Tazminatlar Makam ve Memuriyet dengesi korunarak Tüm Sb. Astsb. Uzm. Çvş’a verilirse Hakkaniyet korunur görevinizde başarılar dilerim…
    Mehmet Damar – Em. Bnb. (E) Muhtar Eğitimci…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu