Erdemir Zarar Açıkladı Nemalara Etkisi Ne Olacak ?

Erdemir Zarar Açıkladı Nemalara Etkisi Ne Olacak

Erdemir Zarar Açıkladı Nemalara Etkisi Ne Olacak?  Demir-çelik sektörünün önde gelen firması Erdemir yılın ilk altı aylık bilançosunda zarar ettiğini duyurdu.

Erdemir karlılıktan zarara geçti. Şirket yılın ilk altı ayında 3 milyar 908 milyon 797 bin lira zarar etti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde şirketin karı 12 milyar 265 milyon 481 bin lira olmuştu.

Çeyreksel bazda ise 3 milyar 999 milyon 100 bin lira zarar etti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde şirketin karı 6 milyar 639 milyon 400 bin liraydı.

Erdemir Zarar Açıkladı Nemalara Etkisi Ne Olacak 2

Erdemir’den bugün açıklanan bilançoya göre net dönem zararı 3,9 milyar TL, Finansal borçlar yüzde 36 artarak 49,4 milyar TL’ye yükseldi. Ticari borçlar 10,9 milyar TL’den  13,5 milyar TL’ye çıktı. Nakit ve varlıklar ise 20 milyar TL’den 15,3 milyar TL’ye indi.  Erdemir’in 2’inci çeyrekteki düşüşü borsada da şok etkisi yarattı.

DETAYLI TABLO İÇİN TIKLAYIN

OYAK NEMALARINA ERDEMİRİN ZARARININ ETKİSİ NE OLACAK?

Erdemir her ne kadar zarar açıklasa da öz kaynaklarda bir artış olduğu açıkça görülmekte. Bu durumda bir çok kişinin nemalar düşük olacak söylemleri aksine nemalara olumlu yansıyacağı değerlendirilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu