20 Yıllık Hakim : İlk Kez Suçluyum Diyen Birini Tahliye Ediyorum

İlk Kez Suçluyum Diyen Birini Tahliye Ediyorum

Bursa’da Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden dava ilginç anların yaşanmasına neden oldu. Alınan bilgiye göre Bursa’nın Yıldırım ilçesinde arkadaşı alkol alan iki kişi, tuvalet ihtiyacını açık alanda giderdi.

Tam o esnada kız arkadaşıyla birlikte aynı mevkide yürüyüş yapan bir kişi, durumdan rahatsızlık duyarak tuvaletini yapan kişiyi sözlü olarak uyardı.

Ardından taraflar arasında sözlü tartışma yerini kavgaya bıraktı. Uyarıyı yapan kişi kız arkadaşıyla yürümeye devam ettiği sırada, kendisine güldüklerini ve alay ettiklerini iddia ettiği 2 şüpheliyi belinde taşıdığı ruhsatsız tabancayla vurdu.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil sağlık ekibi sevk edildi. Gözaltına alınan şahıs emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüpheli sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak kapalı ceza infaz kurumuna gönderildi.

MAHKEMEDE DAVASI GÖRÜLDÜ

Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada silahla vurulan iki kişi de kendilerini vuran kişiden şikayetçi olmadığını beyan etti. Savunmaların ardından mahkeme hakimi, müşteki beyanlarını dikkate alarak Ayberk Demirok’un yurt dışına çıkış yasağı ile birlikte tahliyesine karar verdi ve “20 yıllık hakimim, ilk kez ‘Suçluyum’ diyen birisini tahliye ediyorum” dedi.

Bir görgü tanığının dinlenmesi için mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu