Çıkar Yol Bulamayınca Her Türlü Çirkefliği Denemeye Başladılar !!!

Hamza Dürgenin sessiz sedasız OYAK Yönetim kurullarında görevlendirmesi ortaya çıkınca bir çok Emekli Astsubay sosyal medyada tepkilerini gösterdiler. Space odalarında sitemlerini ilettiler. TEMAD Başkanının böyle bir konuda görevlendirilmesinin etik değerlere aykırı olduğunu dile getirdiler. Konunun özü aslında etik ve ahlaki değerlerdi. Kimse hukuk kısmında Hamza Dürgeni eleştirmedi.

Gelin biraz olayların başına dönelim. Hamza Dürgen TEMAD genel başkanlığına zorla getirilmedi. Kendisi TEMAD başkanı olabilmek için Şubeleri gezdi Ankara’da toplantılar yaptı ve de en önemlisi bir takım sözler verdi ve tazminatları kesinlikle 1 yıl içinde alacağını alamaz ise de istifa edeceği beyan etti. İşte sorun burada başladı. 

TEMAD Başkanı olan kişinin görevi, bu güzide dernek de kendisine Astsubaylar tarafından verilen yetki ile Astsubayların haklarını araması olduğunu konusunda hepimiz sanırım hem fikiriz. Başka bir düşüncesi ve amacı olması da beklenilemez zaten.

Fakat Hamza Dürgen bu amaca pek yaklaşamadı. Hatta kıyısından bile geçemedi. Hamza Dürgen insanları kızdıracak neler yaptı gelin birlikte inceleyelim. Çok detaya girmeden ben ana hatları ile anlatacağım. Detaya girersek zaten ne kalem ne de sayfalar yeter anlatmaya.TEMAD’I SİYASİ PARTİLERİN ARKA BAHÇESİ YAPAMAZSIN

TEMAD gibi güzide bir yapının hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmasını kimse istemez ve müsaade etmemesi de gerekir. TEMAD olarak Astsubayların menfaati için tatbikî siyasi partiler (terörü destekleyen partiler hariç) ile görüşebilir, bu partileri ziyaret edebilir ve bağlar kurabilir.  Lakin Hamza Dürgenin aşağıdaki videoda ki konuşmasını izlediğimizde bir siyasi parti lideri için şu konuşmasını duyuyoruz. “Başkomutanımızın her zaman başımızda olması için hep birlikte hep beraber mücadele etmek zorundayız, 24 Temmuz’da da bunu hep beraber göstereceğiz.” Şimdi Astsubayların oyu ile seçilmiş bir dernek başkanı olarak Hamza Dürgen hiç bir siyasi partinin liderini başımızda tutmak için mücadele veremez. Bu yetkiyi acaba hangi Emekli Astsubaydan aldı da bu tür cümleler kurma yetkisini kendisinde buldu. Eğer ki siyaset yapmak istiyorsan bırak makamını istediğin parti lideri için git çalış sana bişey mi diyen var. Ama sen kalkıp tüm Emekli Astsubay camiasını bir partinin iktidarda kalması için mücadele verecek deyince sana hak yerine ne verdiklerini hepimiz gördük işte. Üstelik bu videoyu sosyal medyada taşıyan Rahmetli Sayın Ayhan Bayırlı’da bu nedenle TEMAD’dan ihraç ettin.

2023 Genel Seçimleri ve 2024 Yerel Seçimleri öncesinde bir çok kamu mensubu haklarını aramak için sahalara indi, eylemler yaptı ve mücadeleleri sonucunda iyi kötü haklarına kavuştu. Yine Hamza Dürgen bu süreçte seslerini duyurmak için sahalara inmek isteyen Astsubaylarla birlik olma yerine sürekli eylemleri ve söylemleri baskılamaya çalıştı. Her astsubay mitingi öncesi üyelerine mesaj attı bu faaliyetlerin dernek kapmasında olmadığını beyan etmek için. Ama kendisi ne yaptı bu süreçte, desteklediği siyasi partinin mitinglerine katılıp TEMAD Pankartları açtırdı.
hamza dürgen

Bu mitinglerin hangi siyasi parti parti lideri tarafından düzenlendiği tüm Emekli Astsubaylar tarafından biliniyor. Sen Kurumsal bir Dernek başkanı olarak Emekli Astsubayların yaptığı hiçbir mitinge katılmaz iken vazifen dahi olmayan bu tür bir faaliyette ne işin var. Sen Parti mitinglerinde cirit atmak yerinde Emekli Astsubaylarla Birlikte Omuz Omuza Hak Araman Gerekmez mi ?

MURAT BAKAN’I ODALARA ALMADIN KENDİN  PARTİ ODALARINDA GÜZELLEMELER YAPTIN

Sayın Murat Bakan her şeyden önemli bir Astsubay Çocuğu olarak sürekli bize destek verme ve bizim sesimiz olma gayretinde olan birisi olduğunu tüm Emekli Astsubaylar biliyor. Sen kalkıp Sayın Murat Bakanı (Kendi Desteklediğin Partide Olmayınca Büyüklerinden Laf Yememek İçin) space odalarına almadın. O zaman siyasete bulaşmış oluruz dedin. Akabinde hemen bir kaç gün sonra Milletvekili tanıtım odalarında parti güzellemeleri yaptın. Bunlara hepimiz şahit olduk.

ASTSUBAY CAMİASINA YALAN SÖYLEDİN

Tazminatlar ile ilgili space odaları açıldığında yaptığın konuşmalar hala herkesin kulaklarında. Önce dediniz maaşların % 20 sini tazminat olarak teklif verdik, bu tutmayınca ardından dediğiniz 10 bin puan teklif verdik…. Bu gün çıkıyor, yarın konuşacaklar, öteki gün oylayacaklar…. 28 Mart ve 02 Nisan 2023 tarihlerinde ne oldu ?? Anlattıklarınızın yalan olduğunu kendiniz itiraf ettiniz.
Zaten biz teklif verdiğimiz de MSB eski kanun teklifini önümüze koydu :  Demekki aylarca tabana anlattığınız yok 10 bin puan istedik masallarınız yalanmış. Eski teklifin Astsubaylar için 2 kilo et parası olduğunu herkes biliyordu. O zaman aylarca 10 bin paun masalını böyle birşeyin olmayacağını ve olmadığını bildiğiniz halde neden insanların umutları ile oynadınız.

Biz Kızılcahamam Kampından Sonra MSB Ziyaretimizde Hulusi Akar Tazminat Mazminat Yok Dedi : Bize kalkıp space odalarında ne anlattınız. Hulusi Akar bu konuyu savunuyor, kendisi bizim kadar destek veriyor bilmeme ne….  Hulusi Akar zaten size yok demiş. Siz Aylarca Hulusi Akar’ı bu camiaya sevimli götermek için neden uğraştınız.

Bize Statünüzü Bilin Dediler Kapıyı Gösterdiler : Siz demediniz mi aylarca herkes olumlu bakıyor şu tarihte gelecek bu tarihte şu olacak. Sonra da çıkıp bize aylar öncesinde kapı gösterdiler dediniz. Madem bunları başta söyleseydinizde bizde kapı gösterenlere sandıklar da kapı gösterseydik. Neden yapmadınız. “Mitinglerde haykırsaydık Hakkını İsteyen Emekli Astsubaylara Kimse Kapı Gösteremez” diye. Üstüne üstlük birde Emekli Astsubaylara kapı gösterenler için özür dilettirdiniz.
SENİN KÜÇÜMSEDİĞİN UFAK TEFEK DEDİĞİN SORUNLARI KİM ÇÖZSÜN

Sen değilmiydin Hamza Dürgen çıkıp Milli Savunma Bakanının karşısında “ASTSUBAYLARIN UFAK TEFEK SORUNLARI VAR” diyen kişi. Senin ufak tefek olarak nitelediğin ve gördüğün sorunları başkasının büyük görüp çözmesini hangi akla uygun buluyorsun anlayamadık.

SAMSUN’DA MİLLİ SAVUNMA BAKANI SANA NE DEDİ DE AĞLADIN ?

Hamza Dürgen Samsun’da, kendince adına miting dediği fakat düğün salonunda yaptığı konuşmayı ve videoyu bir hatırlayalım.

Hamza Dürgen sizlerin de videoda izlediği üzere “Milli Savunma Bakanının Şahsımla Görüştüğü Telefonda Sizlere Hitaben Söylediği Sözleri Terbiyem Müsaade Etmiyor” ifadelerini kullanıyor. Dönemim Milli Savunma Bakanı ise Hulusi Akar. Acaba Hamza Dürgene söylenmesine bile terbiyenin müsade etmeyeceği hangi sözleri söyledi. Bu soru kendine bir çok platform üzerinden sorulmasına rağmen cevap vermedi. BU konu ile ilgili hiç bir hukuksal girişimde de bulunmadı. Anlayacağınız yediğimiz laf yanımıza kar kaldı.

EMEKLİ ASTSUBAY MİTİNGLERİNİ ORGANİZE EDEN VE DESTEK VERENLERİ İHRAÇ ETTİN ŞUBELERİ KAPATTIN

TEMAD olarak destek vermediğin gibi bu işe gönül koyanları, emek verenleri ve destek olanları adaletsizce hakaniyetsizce ihraç ettin. Hangi akla uygun gördün, hangi vicdana sığdırdın. Senin cesaret edip yapamadıkları yaptılar, senin cesaret edip söyleyemediklerini söylediler, senin cesaret edip olamadığın yere destek oldular. Astsubayların haklı mücadelelerini kamuoyuna duyurdular. Hepsi kendi çabaları ile farkındalık yarattılar. Sonuç ne oldu… Hamza Dürgen egoları devreye girdi ve ihraç oldular. Yazık…
KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRAN MEVZU : HAMZA DÜRGENİN OYAK İŞTİRAKLERİNDE GÖREV ALMASI

Emekli Astsubay camiası lanet olsun gelsin artık şu kasım ayıda seçimleri yapsak derken birden gerçekler ortaya dökülüverdi.  Hamza Dürgenin OYAK iştiraklerinde görev aldığı ortaya çıktı. Tüm Sosyal Medyada Hamza Dürgenin görevlendirilmesi enine boyuna eleştirildi ve konuşuldu. Bir çok Emekli Astsubay bu durumu ser bir dille eleştirdi. Bu konudaki yazımızı belgeleri ile birlikte yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

OYAK & Hamza Dürgen İlişkileri Ortaya Çıktı Emekli Astsubaylar Öfkeli

 

HAMZA DÜRGENİN OYAK İŞTİRAKLERİNDE GÖREV ALMASI NEDEN ELEŞTİRİLİYOR

Aslında mevzu gayet açık. Kimsenin işin hukuksal tarafına laf söyledi eleştirdiği yok. Aksine tüm söylem ve eleştiriler işin etik ve ahlaki kısmında. TEMAD Başkanı, Hükümetin, Milli Savunma Bakanlığının ve Genel Kurmay Başkanlığının dolaylı olarak da OYAK’ın karşında dimdik durup Astsubaylar için hak mücadelesi verecekken onların iradeleri ve lütufları ile sen getirildiğin bir makamda bunları nasıl yapacaksın. İşin özü bu aslında.

Evet konu net, soru net, eleştiri net….

Çıkar Yol Bulamayınca Her Türlü Çirkefliği Denemeye Başladılar

ÖNCE ÖFKELİ AÇIKLAMA GELDİ 

Hamza Dürgen minareye kılıf bulmayınca yine saldırgan bir tavırla cevap verme yoluna gitti. X üzerinden yaptığı açıklamada “Astsubay, MİT Başkanı olur birileri rahatsız olur. General olur birilerine batar. Subay olur kendi meslektaşı dışlar. Genel Başkan olur herkes eleştirir. Oyakta görev alır. Astsubaylar rahatsız olur. Hadi hayırlısı” TEMAD başkanına yakışmayan ifadeyi kullandı.

Şimdi sayın okurlarımıza sesleniyoruz. Emekli Astsubayların Hamza Dürgeni neden eleştirdiği ana başlıkları ile yukarda anlatmaya çalıştım. Kendisine karşı yapılan yapılan hangi eleştiri yaptığı mesnetsiz açıklama ile alakalı ki.. Takdir sizin.

Neyse, tabi bu açıklama yeterli olmadı ve Emekli Astsubaylar eleştiriye devam etti. Bu sefer Kendisinin basın danışma ilan ettiği Ersel Aksu isimli kişi ile birlikte saldırıya geçtiler.
TEMAD BAŞKANI VE BASIN DANIŞMANI NE SÖYLEMELİDİR

Çok basit. Başarıları, Kazanımları, İleriye Dönük Planları… Bunlar sadece…  Eeeee ortada başarı yada kazanım olmayınca, taban sesini yükseltip hesap sormaya başlayınca bu sefer saldırılar başlıyor hali ile… Adamlar Yenilen Hakaretleri, Alınamamış Tazminatları, Parti Sempatizanlıklarını, Usulsüz İhraçları Ortada Hiç Bir Başarı Yokken Hamza Dürgen OYAK da Görevlendirilmesini anlatacak değiller ya.

Ersel Aksu

Geçmiş dönemlerde de, diğer askeri derneklerde olduğu gibi bir çok meslektaşımız TEMAD’dan da bu konuda görevlendirilmiştir. Sanki olay yeni bir şeymiş, saklı gizli, yasa dışı bir olaymış gibi astsubay kamuoyuna lanse edilmektedir. Yıllardır rutin olarak yapılan bir görevlendirme üzerinden, TEMAD Başkanına saldırmak aymazlık ve hadsizliktir. Şimdi saldıran bu şahıslara soralım, hangisine bu görev verilse kabul etmez?

Evet olay yeni birşey ve tamamen gizli saklı yapıldı. Tarihte ilk defa bir TEMAD başkanı bu şekilde görevlendirildi ve ne kendisi nede siz basın danışmanı tarafından kimseye bir açıklama yapılmadı bu konuda. TEMAD Başkanına sorulan soru soru bu davranış ne kadar etik ve ahlaki. Hukuk kısmını soran yok zaten.

Ersel Aksu

Bir diğeri TEMAD logosunu kullanarak, emekli astsubaylardan kişisel hesabına her ne amaçla olursa olsun para toplamış biri, Bir space odasında TEMAD Başkanı bu şahsın yüzüne karşı ‘Sen önce astsubaylardan topladığın 17 Bin liranın hesabını ver’ dediğinde gıkı bile çıkamamıştı. Arkadaş yine ön saflarda ve milleti galeyana getirmeye çalışıyor. 

Sayın Nevzat YÜKSEL’den bahsediyor. Hepimizin bildiği Çalıştay’dan saldırıya geçmiş. Sayın Nevzat YÜKSEL aylarca TEMAD’a neredeyse yalvardı, Biz çalıştay yapıyoruz lütfen destek olun diye. Hamza Dürgen her zamanki gibi duymazlıktan geldi. Adam yapacağım bu Çalıştayı’da TEMAD’a lisanslayacağını da beyan etti. Yapılan Bilimsel Makalelerde yayınlandı. Eee bunun bir bedeli olacak hali ile. Kendisi de katkı sağlamak isteyenlerden destek istedi. Toplanılan paraların kuruşu kuruşu hesabını da yayınladı. Keşke kendisini örnek alsaydınız da sizde bilançolarınızı yayınlasaydınız değil mi :) Ayrıca Hamza Dürgen bahsettiğiniz sorusundan sonra adamı sessize aldınız, konuşturmadınız nasıl cevap vermesini bekliyorsunuz susturulmuş bir kişiden onu anlamak mümkün değil. Bakın Sayın Nevzat YÜKSEL kadar cesaretiniz varsa buyrun bir oda açalım sizde Hamza Dürgende gelin konşalım. Susturulmadığı zaman nasıl cevap vereceğini duymuş olursunuz bu sayede, Halep Ordaysa Arşın Burada değilmi…

Daha o kadar çok mesnetsiz saldırı var ki cevap yazmaya değer bile olmayacak şeyler…
Değerli okuyucularım aklıma hepinizin bildiği meşhur hikaye geldi. “3. zarfı da açtıysan nizamiye orada”

Birbirinden görev devir alan iki komutan arasında geçer bu hikaye… Devir yapan komutan yerine gelen arkadaşına 3 tane zarf bırakır ve başı sıkıştığında üzerindeki numaralara gör zarfları açmasını ister.

Gel zaman git zaman yeni komutan bunalır ve zarfın ilkini açar. “Senden Öncekileri Kötüle” yazmaktadır bu zarfın içerinde. Arkadaş başlar “Aldığımda söyle kötü idi bende öncekiler bişey yapmamış” kelamları ile ortalıkta dolaşmaya… Onu bir müddet götürür. Hani Hamza Dürgen ve Ersel Aksu Geçen yıl space odalarında, Ahmet Keserden şu kadar borç aldık, Ahmet Keser Döneminde Orduevlerine giremiyorduk falan falan falan…..

Bizim arkadaş bir müddet sonra yine sıkışır. İşler yolunda gitmez açar ikinci zarfı.” Mahiyetini Kötüle” yazar ikinci zarfta da. Arkadaş hemen başlar “Ben yapacaktım da o şunu dedi, ben yapacaktım o bunu yaptı, Ben yapacaktım da bana destek olmadılar… ben yapacacaktım da….. falan falan falan” yine tanıdık geldi değil mi ? :) Gerek Hamza Dürgen açıklamasında belirttiği gerekse Ersel Aksunun yazısında anlattığı gibi… Ortada söz edilecek başarı olmayınca ona buna saldırılar. Minareye kılıf ayarlamalar.

Neyse bizim arkadaşın işler yine bozulur. elde kalan tek zarfı açar. “Bu zarfı da açtıysan şapkanı masaya bırak, Nizamiye aşağıda…”   yazmaktadır. Hamza Dürgene de nizamiye yolu çoktan göründü…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu