Suriye’ye Uğurlanan Komandolara Duygusal Veda

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terörle mücadele çerçevesinde Suriye’deki operasyonlara katılmak üzere Elazığ’dan sevk edilen komandolar, Kovancılar ilçesindeki Jandarma Özel Harekat Taburunda düzenlenen uğurlama töreniyle Suriye’ye uğurlandı. Aileleriyle vedalaşırken yaşanan duygu dolu anlar fotoğraf karelerine yansıdı. Vali Ömer Toraman ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Evren’in konuşmalarıyla devam eden törene, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, kurum amirleri, silah arkadaşları, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Suriye'ye Uğurlanan Komandolara Duygusal Veda

ELAZIĞ Suriye Görev Gücü’nde yer alacak komandolar bugün Elazığ’dan dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı. Askerlerin, uğurlama törenine katılan aileleriyle vedalaşması sırasında yaşadıkları duygu dolu anlar fotoğraf karelerine yansıdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terörle mücadele çerçevesinde Suriye’deki operasyonlara katılmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden olduğu gibi Elazığ’dan da askerler sevk edildi. Yurt içinde terörle mücadelede kahramanca görev yapan ve sınır ötesindeki harekatlarda dosta güven, düşmana korku veren Mehmetçik, Suriye’deki mazlum halkın barış ve güven içinde yaşamasının en büyük güvencesi olmaya devam ediyor.

Bu çerçevede Suriye’de görev yapacak 200 komando için İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kovancılar ilçesindeki Jandarma Özel Harekat Taburunda uğurlama töreni düzenlendi. Saygı duruşu ile başlayan uğurlama töreni, Suriye’ye görev değişimi için yola çıkan Mehmetçiklere duaların okunması ile devam etti. Kucaklarında bebekleriyle uğurlama törenine katılan aileler, görev değişimi için Suriye’ye giden yakınları için dua etti. Mehmetçikler aileleriyle vedalaşırken, kundaktaki bebeklerini kucaklarına alıp öpmeleri sırasında duygu dolu anlar yaşandı. O anlar fotoğraf karelerine yansıdı.

Suriye’ye görev gücü çerçevesinde komandoları yolcu ettiklerini belirten Vali Ömer Toraman, “Kovancılar Jandarma Özel Harekat Taburu, kurulduğu 1993 yılından bugüne kadar gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında almış olduğu bütün vazifeleri üstün bir fedakarlıkla ve cesaretle yerine getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor. Bizde kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. Yurtiçinde bölücü terör örgütlerine karşı üstün başarıları neticesinde bugün çok şükür memleketimizin her bir köşesinde güven ve huzur içerisinde yaşayıp dolaşabiliyoruz. Bununla da yetinmeyip ülkemize tehdit oluşturan sınır bölgelerinde terör odaklarını yok etmek için silahlı kuvvetlerimizle beraber kahraman jandarma ve polislerimizle beraber büyük bir mücadele yürüterek artık güvenliğimizi sınırların ötesinde sağlamaya başladık. Bu çerçevede ilk olarak Fırat Kalkanı Harekatı yürütüldüğünde bütün milletimiz heyecan dalgasına kapıldı. Kahraman silahlı kuvvetlerimizin orada ettiği başarılarla gururlandık. Şimdi de Suriye görev gücü çerçevesinde kahraman komandolarımız, Fırat Kalkanı Harekatının merkezi olan El-Bab’da görevi devralmaya gidiyor. Daha önce başka mevkilerde de görev aldınız. Vazifenizi başarıyla yerine getirdiniz. Geçen yıl Komando Tugayımızı Suriye’ye göndermiştik onlar da büyük bir başarıyla vazifelerini yapıp çok şükür kazasız belasız döndü. Şimdi sizler de bu defa Fırat Kalkanı Harekat sahasında El-Bab’da başta şehit Binbaşı Albayrak olmak üzere onun silah arkadaşlarının kanını döktüğü topraklarda vazife yapacaksınız. Görev yaptığınız bölgenin ve mevkiinin hususiyetini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın” dedi.

Kaynak
SONDAKİKA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu