Tarihe Geçecek Bir Başarısızlık Hikayesi Hamza DÜRGEN’i Astsubaylar Asla Affetmeyecek

TEMAD Başkanı Hamza DÜRGEN meclis koridorlarında boy boy fotoğraflar çektirirken ufak tefek sorunlar türküsünü söylerken olanlar oldu. Astsubaylar için bir dönüm noktası yakalanmışken Hamza DÜRGEN’in başarısızlıkları torunlara anlatılacak masallar ortaya çıkardı. Astsubay camiası Hamza DÜRGENİ ve 245 Delegeyi asla unutmayacak. Bu vebal ağır gelecek sizlere.

Hepinizin hatırladığı gibi, tarihi fırsatları asla değerlendiremeyen Hamza Dürgen, daha öncede Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ile heyetler huzurunda yapılan toplantıda ezilerek “ ufak tefek sorunlarımız var “ demişti. Ayriyeten “Bize sahip çıkmanızı bize destek olmanızı bekliyoruz.” dediğinde Astsubay camiasının güçsüz olduğunu ifade etmişti.

Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’dan bir açıklama geldi. Haber7’nin yayınladığı bilgiye göre Sayın Akar Astsubaylar için şu açıklamayı yaptı. “Bakanlığımızda yapılan koordineli çalışmalar sonucunda …. Kanun ile Astsubay arkadaşlarımızın yıllardır süren talebi karşılanmış,  yüksekokul mezunu Astsubaylarımızın mesleğe dokuzuncu derece birinci kademe yerine, dokuzuncu derece ikinci kademeden başlamaları sağlanmıştır.”

Tarihe Geçecek Bir Başarısızlık Hikayesi Hamza DÜRGEN'i Astsubaylar Asla Affetmeyecek17

BAŞLANGIÇ DERECESİ DÜZENLEMESİNDEKİ ADALETSİZLİK

Bakanlıkla koordineli çalışma yapılmış. Nasıl bir koordine kuruldu ki her şey Arap saçına döndü. Milli Savunma Bakanı Sayın AKAR Astsubayların sorunlarını mı bilmiyordu ki yada Hamza DÜRGEN sorunları ufak tefek mi anlattı.

Yıllar önce lise ve Sayın Hulusi AKAR’ında içinde bulundu 2 yıllık fakülte mezunu Subaylar intibak ile 4 yıllık Harp Okulu Mezunu statüsünde sayıldılar. Subaylara özlük hakkı verilirken 4 Yıllık mezun 2 yılık mezun diye ayrım yapmadan herkese verildi.

Peki Astsubaylar için düzenleme yapılırken neden ayrım yapıldı. Lise mezunu ve diğerleri olarak ayrıldı. Sayın Hamza DÜRGEN bunu bilmiyor muydu yoksa önemsemedi mi ?

Şimdi aynı zümre içinde iki kategori oluştu. Bilindiği gibi geçmişte yapılan baskılar sonucu okuyamayan Astsubay büyüklerimiz ötelendi. Onların suçu neydi. Bu saçma olayı başarı gibi gösterip susmak temsil ettiğiniz Astsubaylara reva mı.

Resmi sitenizde bilmem kaç defa görüştük diye açıklama yapıyorsunuz. Sayın Hamza DÜRGEN madem o kadar görüştünüz peki bu sonuç neyin nesi. Burada neyin başarısından bahsediyorsunuz.

TÜM HAKLAR BAŞKA BAHARA KALDI

Seçim arifesinde diğer kamu görevlileri haklarını bir bir alırken ağzına sürülen bir parmak balla sustun. Astsubay toplumu seni ve sana oy verenleri asla unutmayacaktır.

Tazminat sorunu hala duruyor

Maaş ve emeklilikte maaşa bağlanma adaletsizliği halen duruyor

Lojmanlardaki adaletsizlikler halen duruyor

ve daha birçoğu…..

SEN KALKMIŞ BAŞARIDAN BAHSEDİYOSUN…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu