TUZED Genel Başkanı : Uzman Çavuşlar İçin Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz

Tüm Uzmanlar ve Emeklileri Derneği TUZED Genel Başkanı Ömer DOĞAN yaptığı açıklamada “TSK Bireyine Yakışan Bir Muamele Görmek İstiyoruz, Uzman Çavuşlar İçin Verilen Sözler Atık Tutulmalı” dedi. Seçim çalışmalarında verilen sözleri hatırlatan Başkan Ömer Doğan “Mesleki Taleplerini” yineledi.

TUZED Genel Başkanı Uzman Çavuşlar İçin Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyoruz

MESLEKİ GÜVENCE HAKKIMIZ 

TSK’da sayıları 215 üstünde olan ve her yıl daha fazla artan Uzman Çavuşlar yıllardır siyasi parti yöneticilerinin verdiği, muvazzaf statüye geçirilme sözünün yerine getirilmesini bekliyor diyen DOĞAN “Mesleki Güvence Altına Alınma Sözüde Hava Kaldığını” belirtti.

ÖN SAFTA HEP UZMAN ÇAVUŞLAR VAR

TUZED Başkanı Sayın Doğan, Terörle mücadelede hep ön saflarda her türlü fedakarlığı yapan Uzman Çavuşlar, operasyona giderken, mevzide beklerken acaba yıl sonunda benim sözleşmem uzatılacak mı uzatılmayacak mı endişesinden kurtulmak istiyor. Uzman Çavuşlara kadro verilmesi ayrıca maliyet olarak 1 TL bile ek külfet getirmemektedir. Bu kahramanların tek beklentileri ve talepleri mesleki güvence altına alınmaları ve yarınlarına daha güvenli olarak bakabilmeleridir diyerek bu sorunun çözülmesini tüm Uzman Çavuşlarının beklediğini belirtti.

TABANCA DAĞITIMINA  BAŞLANMADI

DOĞAN, 2021 yılında yasalaşan kanun ile kendilerine devletimizin zati tabanca edinme hakkı verilmesine rağmen Kara Kuvvetleri hala Uzman Çavuşlara tabanca dağıtımına başlamadı. Bunun dışında Uzman Çavuşlar atama yönetmeliği olmadan çalışıyor. Uzman Çavuşların sağlık yönetmeliği, sosyal tesisler ve orduevlerinden yararlanma hakkı yok. Emekli personel asgari ücret düzeyinde maaş alıyor dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu