Üsteğmen Uzman Çavuş’u Darp Etti İddiası

Kastamonu Araç ilçesi Iğdır Jandarma Karakol Komutanlığında, Bölük komutanı Üsteğmen, Jandarma Uzman Çavuş kardeşimiz K… K….’a hem fiziksel şiddet uyguluyor hem de küfür ediyor. Olay savcılığa intikal ediyor.

İzmir Milletvekili Asker ve Polis Dostu Sayın Murat Bakan x platformunda bu gün yaptığı bir paylaşımda konuyu duyurdu ve sitemini dile getirdi.

İzmir Milletvekili Sayın Murat Bakan Şunları Paylaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve aynı şekilde İçişleri Bakanlığı personelinin bir aile olduğu sürekli dile getirilir. Vatanı için gözünü kırpmadan can veren personelin özlük haklarında da statüsü de gözetilerek aynı ailenin ferdi olduğu gözetilmelidir.

Şehit olduklarında o ailenin onurlu bir üyesi olan uzman çavuşlar, astsubaylar barış zamanı görevini icra ederken sadece özlük hakları bakımından değil aynı zamanda en temel insan hakları bakımından da sıkıntı yaşıyorlar. Daha önce dayak konusunu, kaba şiddet konusunu defalarca paylaştık bu son olur diyerek bir paylaşım daha yapıyorum.

Yer Kastamonu Araç ilçesi Iğdır Jandarma Karakol Komutanlığı Bölük komutanı Üsteğmen, Jandarma Uzman Çavuş kardeşimiz K… K….’a hem fiziksel şiddet uyguluyor hem de küfür ediyor. Olay savcılığa intikal ediyor. Babası ile görüştüm bana “ben evladımı vatanı beklesin biz rahat uyuyalım diye asker olmasını istedim. Ben evladıma bir fiske vurmadım onurlu bir Türk genci olarak büyüttüm eğer varsa hatası gereken hukuki süreç işletilir.” diyor.

Türk askeri küfür ve kaba dayak ile terbiye edilemez. İsimler ve tutanak ben de mevcut süreci takip ediyorum. Hem Jandarma Genel Komutanlığı’ndan hem de Araç Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan beklediğimiz yaşanan hadisenin üstünün örtülmemesidir. Soruşturma sürecinin takipçisiyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu