Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu’nda Savcılığa Bir Suç Duyurusu Daha

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu'nda Savcılığa Bir Suç Duyurusu Daha

Emekli Astsubay Necmi Tengilimoğlu savcılığa bir suç duyurusunda daha bulundu. Jandarma kökenli olması nedeniyle kanunlara daha hakim oluşu, hak yiyenin karşında onurluca durucu ve mücadeleci yapısıyla Necmi Tengilimoğlu haklının yanında olmaya devam ediyor.

HAKSIZ YERE FAZLA MAAŞ ALAN MİLLETVEKİLLERİ

Necmi Tengilimoğlu şikayetinde; seçilemeyen veya aday gösterilmeyen 27. Dönem milletvekilliği yapmış 314 milletvekilinin 14 Mayıs 2023 Milletvekilliği Genel Seçiminden önce 3’er aylık (Nisan-Mayıs-Haziran 2023) maaşlarını peşin olarak aldıklarını, bunlardan sadece dilekçesinde tanıklar kısmında ismini açıkladığı 4 milletvekilinin kendilerine peşin ödenen 3’er aylık maaşlarının çalışılmadan alınan kısımlarını hak etmediklerini ifade ederek çalışılmayan sürece karşılık gelen maaş ödemesini onurlu bir şekilde iade ettiklerini kalan diğer milletvekillerinin ise bunu yapmadıklarını belirtti

Bu durumda hazinenin zarara uğradığını ifade eden Necmi Tengilimoğlu çalışmadan maaş alan milletvekilleri ve bu ödemeleri geri istemeyen Meclis Mali İşlemlerinden sorumlu yetkilerin görevlerini kötüye kullandıklarını iddia etti.

İŞTE NECMİ TENGİLİMOĞLU’NUN DİLEKÇESİ

NECMİ TEMGİLİMOOĞLU DİLEKÇE

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu