Jandarma 2023 Genel Atamaları Açıklandı, Yeni Görev Yerleri Hayırlı Olsun

Jandarma 2023 Atamaları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı 2023 Genel Atamaları açıklandı. Yeni Görev Yerleri tüm arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

30 Mayıs 2023 günü itibariyle Jandarma Genel Atamaları açıklanmıştır.

Genel olarak jandarma atamaları Mayıs ayının 15 inden sonra açıklanmaktadır. Ancak seçim süreci gibi durumlarda gecikmeli de olsa Haziran ayının ilk haftasına sarkabilmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı atamaları açıklanmasına müteakip genelde Haziran ayının 15’ine kadar Jandarma Personeli il bazında il içi atama tercihleri yapabilmektedir. En geç 25 Haziran gibi il içi atama sonuçları da sistem üzerinden duyurulur. 2023 yılı için Haziran ayının 26 – 27 si gibi ilişik kesme tarihi olarak belirleneceğini düşünülmektedir.

Ücretsiz Araç Ev ve Nakliye İlanları vermek, İhtiyaç Fazlası eşyalarını satmak için aşağıdaki İnternet sitesiniz Kullanabilirsiniz 

www.askerden.com

Jandarma Atama / Hizmet Bölgeleri

Jandarma Atama Bölgeleri

Jandarma Hizmet bölgelerinin belirlenmesi aşağıdaki hususlara göre yapılmaktadır: (JPY – 13 md.)

Hizmet bölgelerinin dereceleri; genel gelişmişlik düzeyi, barınma imkânları, coğrafya ve iklim koşulları, eğitim imkânları, emniyet ve asayiş, sosyal ve kültürel imkânları, sağlık imkânları, günlük yaşam, özlük haklarındaki farklılıklar, bölgenin istenilirlik düzeyi, ulaştırma ve haberleşme imkânları gibi kriterler dikkate alınarak belirlenir. Buralarda geçen hizmet sürelerinin hesaplanması, hizmet yerlerinin sınıflandırılması ve derecelendirilmesine ilişkin hususlar ile atamaya ilişkin diğer hususlar Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ayrı ayrı hazırlanarak Bakanlık tarafından yürürlüğe konulan yönetmeliklerle belirlenir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu