OYAK’ın Deprem Yardımları Usulsüzlük İddiası ile Mahkemeye Taşındı

Konuyu mahkemeye taşıyan üyeler, yapılan yardımların kendi birikimleri olduğunu bu nedenle OYAK’ın hak sahiplerine danışmadan onlar adına karar veremeyeceğini, OYAK’ın kuruluş Kanunu’nda ve ilgili mevzuatlarında sosyal yardımlar yapmak görevi olmadığını belirtmişlerdir.

OYAK’ın Deprem Yardımları Usulsüzlük İddiası ile Mahkemeye Taşındı

OYAK üyeleri; OYAK’ın işleyişinden, verdiği nemaların yetersizliğinden, temsil konusunda adaletsizliklerin bulunmasından v.b bir çok şikayetlerle OYAD (Ordu Yardımlaşma Derneği) kapsamında birleşerek, dernek vasıtası ile haklarını arama çalışmalarına başladılar.

OYAK ÜYELERİNİN HAKLI TALEPLERİNDE OYAD HERZAMAN YANINIZDADIR
OYAD Derneği Başkanı Sayın Ömer ÖZTÜRK www.oyad.com.tr web sitesinde yaptığı açıklamada “OYAD sınıf ,rütbe ve statü gözetmeksizin bütün üyelerimizin haklı taleplerinin ve mücadelesinin yanındadır. OYAD Hiçbir siyasi görüş ve akımın etkisi altında kalmaksızın tüm haklı taleplerin destekçisi ve takipçisidir” şeklinde belirtmiştir.

GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLIKLARI HER ZAMAN YARGIYA TAŞIMAKTA KARARLIYIZ
Sayın Ömer ÖZTÜRK yaptığı açıklamalarda, OYAK’ın daha şeffaf olması ve üyelerine daha çok kazandırması için her zaman OYAK’ın yanında olacaklarını fakat gördükleri her usulsüzlüğü ve yasalara aykırı işlemlerinde takipçisi olacaklarını ve bu konuları yargıya taşımakta kararlı olduklarını beyan etti.

OYAD’ın üyelerinin alın teri birikimlerini kollamanın ve her üyenin hak kaybına uğramamalarının öncelikli vazifelerinden olduğunu dile getirdi.

DEPREM YARDIMLARINDAKİ USULSÜZLÜĞÜ YARIYA TAŞIDIK
OYAD Derneğinin müracaatında, “OYAK’ın kuruluş Kanunu’nda ve ilgili mevzuatlarında sosyal yardımlar yapmak görevi ihdas edilmemiştir. Kurulduğu tarihten bugüne kadar hiçbir şekilde böyle bir misyon üstlenmemiştir. Bu kapsamda OYAK’ın farklı mercilerin görev alanına girmeden, yasal mevzuatın dışına çıkmadan ve kuruluş amacına uygun hareket etmesi gerekir. OYAK’ın kuruluş görevinde olmayan bir konuda üyelere ait olan maddi varlıkları harcama yoluna girilmiş olup, yapılan bu işlemler açıkça hukuka aykırıdır. OYAK’ın 13.02.2023 tarihinden itibaren sürekli olarak güncellediği ayni yardımlarını müvekkilin EK-4’te sunulan ihtarnameyi gönderdiği 03.03.2023 tarihinden itibaren durdurması da yapılan işlemlerin hukuka aykırı olduğunun somut bir kanıtıdır.” belirtmiştir.

OYAD Başkanı Sayın Ömer ÖZTÜRK  bu konuda, daha öncesinde bilgi edinme kanunu kapsamında OYAK’a müracaat eden OYAD, yeterli ve tatmin edici bir bilgi verilmemesi üzerine konuyu yargıya taşımaktan başka çare kalmadığını belirtmiştir.

OYAD Başkanı Sayın ÖMER ÖZTÜRK konuşmalarını, Her OYAK üyesinin hem OYAK’ın daha verimli ve şeffaf çalışması için hem de alın teri birikimlerinin korunması için (OYAD ÜYELİKLİK İÇİN TIKLAYINIZ) derneğe üye olmaları çağrısı yaptı.

İŞTE YARGIYA TAŞINAN TALEBİN TAM METNİ

dava dilekçesi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Askeri personel sitesine sesimiz olsugu icin teşekkür ediyoruz. OYAD olarak binlerce OYAK üyesinin haklı taleplerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Üyelerini dikkate almayan bir yönetimi de şeffaf olmaya davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu