Astsubaylar Adil Bir Zam Bekliyorlar

Asgari ücretin 11 bin 400 lira olarak belirlenmesi sonrasında tüm kamu personelinin maaşları sosyal medyada yeniden gündem oldu. Astsubaylar da aldıkları riske ve sorumluluklara rağmen düşük maaş almaktan şikayetçi.

Astsubaylar Adil Bir Zam Bekliyorlar

Çalışma saatleri itibariyle en fazla çalışan kamu personeli grubu içerisinde olan Astsubaylar açıklanan yeni asgari ücret sonrasında maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merak ediyor.

Fazla mesai ücreti almayan, nöbet tuttuklarında nöbet ücreti almayan hatta nöbetlerini kışlada geçirdikten sonra ertesi gün mesaiye devam eden Astsubaylar emeklerinin karşılığının yeterince verilmediğini belirtiyorlar.

HAKLI OLMAK İSTEMİYORUZ HAKKIMI ALMAK İSTİYORUZ

Geçmişte Astsubayların mağdur olduğunu belirten ve kendilerine haklarını vereceklerini söyleyen bir çok siyasi lider ve General makam ve mevkilerini elde ettikten sonra bu söylemlerini unutmaları Astsubayları üzüyor.

Artık haklı olmak değil hakkımız olanı istiyoruz diyen Astsubaylar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a daha önce hükümeti tarafından verilen sözlerinde hatırlanılarak Temmuz ayında yapılacak olan zamlarda mağduriyetlerinin giderilmesi bekliyor.

2023 Mayıs seçimleri öncesinde bir çok meslek grubuna iyileştirmeler yapılırken Astsubaylarla ilgili herhangi bir düzenleme olmadığını belirten Astsubaylar Temmuz Memur maaşlarında bu durumun telafi edilmesini bekliyorlar.

EMEKLİ ASTSUBAYLARIN DURUMLARI DAHA VAHİM

Bu kutsal mesleğe yıllarını vermiş, dağ bayır demeden vatanının her mecrasında, mesai merhumu gözetmeksizin, canını seve seve feda edebilen, birçok sorumluluk alarak emekli olan Emekli Astsubaylarında emekli maaşlarının asgari ücret seviyelerine gelmesi kendilerini üzdüğünü belirtiyorlar.

Bu onurlu mesleğe yıllarını vermiş, ölümü bile göze alarak görevlerini ifa etmiş ve eden Emekli ve Çalışan Astsubaylar Temmuz Memur Maaş zamlarında durumlarının telafi edilmesi beklentisi içerisinde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu