FOX TV ile Yapılan Hamza Dürgen Röportajı ve Gerçekler

FOX TV de geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir dizide Astsubayları üzecek bir yayın hatası yaptı. Dizinin danışmanı olmadığından mıdır yoksa cehaletinden midir yada bir takım kuvvetlerin mi yaptırdığıdır bilinmez ama, bahsedilen dizide bir Astsubay sanki savcının odacısı ve çaycısı gibi gösterilmeye çalışıldı.

Dizide savcının kapısı çalınıyor ve karşınızda odacılık yapan bir Astsubay içeriye savcının misafirini alıyor. Ardından da Savcı Dönüp Astsubaya iki çay söyle diyor. Ne kadar acı bir durum.

Bunun üzerine tüm Astsubaylar FOX TV’ye bu hatayı düzeltmesi ve Astsubaylardan özür dilemesi için binlerce mail attılar ve RTÜK’e şikayet yağdırdılar. Bu süreçte Astsubayları temsil ettiğini iddia eden Hamza Dürgen sessizlik yemini koruyarak ne TEMAD’ın resmi sitesinde nede kendi kişisel sitesinde bu durumu kınayan yada tepkisini dile getiren bir cümle  dahi etmedi.

Hatanın farkına varan FOX TV yönetimi yarım elma gönül alma niyetiyle apar topar Hamza Dürgen’le bir röportaj düzenledi TEMAD’ı ziyaret ederek yaptıkları röportajı yayına verdiler.

Bu röportajı izleyen Astsubaylar şaşkınlıktan neredeyse küçük dillerini yutacaklar. Sayın Hamza Dürgen FOX TV’de yayınlanan röportajında geçen yıl kadük kalan kanun tasarının meclisten geçmesi halinde Emekli Astsubayların kısmen de olsa rahatlayacağını dile getiriyor ve ısrarla bu yasa teklifinin meclisten geçmesi gerektiğini vurguluyor.

Sizlerin de dinlediği üzere, genel seçimler öncesi sadece Astsubayların gazını almak için hazırlanan yasalaşmayacağı belli olan ve kadük kalmış yasa teklifini eline alarak, burada bahsedilen 3500 ek gösterge karşılığı yaklaşık 2700 TL olan rakamın Astsubayları kısmen de olsa rahatlatacağını ve bir an önce meclisten geçmesi gerektiğini söylüyor.

Oysa ki, bahsedilen kanun teklifinin yasalaşması için Sayın Yılmaz TUNÇ adalet bakanı olduğundan dolayı isminin ve  imzasının çıkarılması gerekmektedir. Ayrıca bahsedilen yasa teklifinde Uzman Erbaşlarla ilgili bazı olumsuz maddelerde mevcut. Bu maddelere geçen yıldan Uzman Erbaşlar itirazları biliniyor. Eğer sadece yasa teklifindeki İLAVE TAZMİNAT kısmının yasalaşmasını talep ediyorsan, oda tekrar torba yasaya konulabilir. Sonuç olarak bu teklifin yasalaşması için her hâlükârda yeniden düzenlenmesi gerekiyor. 

RÖPORTAJIN TAMAMI YAYINLANMADI

FOX TV’nin Hamza Dürgen ile yaptığı röportajın tamamı ve Hamza Dürgen’in 10.000 puan olarak tasarının revize edilmesi gerekir dediği kısımlar basında yer almadı.  Buradan da anlıyoruz ki TEMAD basın danışmanının ya ilgisizliği yada bilgisizliği yüzünden haber kanalı ile koordinasyon yapılmamasından dolayı Hamza Dürgen’in yasa tasarısının 10.000 puan olarak revize edilmesi gerektiği söylemleri haber içeriğinde yer almamış. Sonuç olarak sizin söylediğinizi değil basında yer alanı kamuoyu ve camia dinliyor ve izliyor.

YAYINLANMAYAN RÖPORTAJIN TAMAMI

MSB HAMZA DÜRGEN’DEN TAZMİNATLAR İÇİN GÖRÜŞ ALMIŞ 

Yandaş medya yazdığı kahramanlık destanında MSB nin Hamza Dürgen’den görüş aldığını bildirmiş. Eğer ki geçen yılda 1500 TL, bu yıl 2700 tl ederi olan bu teklifi Hamza Dürgen ve ekibi sundu ise vayki vay halimize. Fakat geçen yıl ki sapce odalarında Hamza Dürgen ısrarla10.000 puan istediğini belirtip sonra verilmesi planlanan 1700 Tl civarındaki rakama tamah edilmesi yönünde telkinlerde bulunmuştu. Ayrıca Hamza Dürgen yine konuşmalarında hatırlayacağınız üzere, tazminat konusu gündeme gelince “MSB önceki yıllardaki taslak çalışmayı çıkardı” demişti.

Eğer Hamza Dürgen 3500 puanı teklif olarak vermedi ise o zaman yine bu işte bir tutarsızlık var…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu