TEMAD İzmir’de Celal SENCER Rüzgarı

TEMAD Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İzmir Şubesi’nde seçim heyecanı başladı. Adaylar arasında bulunan Emekli Astsubay Celal SENCER 27 yıl Şanlı Türk Ordusuna hizmet ettikten sonra emekli olduğunu, bilgi ve hizmet birikimini TEMAD İzmir Şubesi çatısı altında sürdürmek olduğunu belirtti.

temad izmirde celal sencer rürgarı

Çalışan ve emekli olan Astsubayların sorunlarını ve beklentilerini çok iyi bildiğini söyleyen Celal Sencer Astsubayların gerek mali gerekse sosyal yönden çok gerilerde kaldığını ve bu sorunları “Kuvayi Milliye” ruhuyla çözüme kavuşturmak için elinden geleni yapacağını ifade etti.

TEMAD İzmir Şubesi’nde değişimin şart olduğunu belirten Celal Sencer hedefleri arasında küskünleri barıştırmak, emekli Astsubaylara yeniden aidiyet ruhunu kazandırmanın yanında Astsubay eş ve çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.

Sencer ayrıca dernek olarak öğrencilere burs vermek istediğini, en büyük projesinin ise TEMAD İzmir Şubesi olarak “TEMAD Kız Öğrenci Yurdu” yapmak olduğunu söyledi.

Emekli Astsubay Celal SENCER Kimdir ?

Kendisi de bir Astsubay çocuğu olan Celal Sencer 1968 İzmir doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Babasının görev yeri yeri olan Bandırmada Liseyi de Kemalpaşa’da tamamlamıştır.

19 Mayıs Üniversitesindeki eğitimimi yarım bırakarak Hava Teknik Okullar Komutanlığına giren Celal SENCER 1988 yılında Astsubay Çavuş Rütbesi ile göreve başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 2014 yılında kendi isteği ile emekli olmuş ve İzmir’e yerleşmiştir.

Üniversite Mezunu olan Celal SENCER, Berlin Sencer ile evli ve  iki kız bir damat olmak üzere 3 evlat babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu